Petak, 12 travnja, 2024

1. HNL: Promjene na vrhu, Osijek je novi lider prvenstva

Osijek preoteo prvo mjesto Riječanima, Dinamo ponovo prestigao Hajduk

Žestoke bitke na vrhu tablice se nastavljaju, došlo je do novih promjena nakon ovog kola. Osijek je skočio na prvo mjesto, Rijeka je druga, a Dinamo se izjednačio s Hajdukom i sada je treći, ali Modri imaju utakmicu manje.
19. kolo započelo je uzbudljivom utakmicom Istre i Hrvatskog Dragovoljca. Utakmica koja nam je ponudila odgovor da je Istra ipak u ovom trenutku dosta kvalitetnija momčad i prema svemu sudeći Sigećani su svakim kolom sve bliže povratku u 2. HNL. Istra je slavila suvereno s 3-0, golove su redom postizali Mahmoud, Bande i Lisica, a kada kažemo da je najbolji igrač gostiju bio vratar Šubarić onda je sve jasno o omjeru snaga na terenu.
Druga utakmica po redu bila je ljepotica kola koju su u Zagrebu odigrali Lokomotiva i Hajduk. Fantastična utakmica u kojoj smo vidjeli čak 6 golova, a od toga Hajdukovi igrači su postigli pet komada, nesretni Elez i Katić su pospremali u pogrešnu mrežu nespretnim reakcijama. U utakmici punoj preokreta povela je Lokomotiva autogolom Eleza, Hajduk je izjednačio golom Livaje, da bi novo vodstvo Lokosima donio Marić, onda Mlakar s 2 gola dovodi Hajduk do vodstva 3-2, da bi Katić autogolom postavio konačni rezultat 3-3.
Na red su zatim došli Riječani koji su kiksali na svome terenu. Bolji od njih su bili Goričani. Gorica je odigrala zaista fantastičnu utakmicu i zasluženo odnijela pobjedu 2-1. Golove za Goricu su postizali Lovrić i Delfi, dok je utješni pogodak za Rijeku postigao Josip Drmić. Nije to bila dobra predstava Rijeke koja je rano ostala s igračem manje, isključen je Ampem već nakon pola sata i drugog žutog kartona na utakmici.
U nedjelju su svoje utakmice odradili Osijek i Dinamo. Osijek je na svom terenu bez ikakvih problema svladao Šibenik. Nenada Bjelicu posebno je razveselio gol Miereza koji nije zabio jako jako dugo. Taj gol je stigao u trećoj minuti, već u šestoj na 2-0 povećao je Bohar, samo minutu kasnije Marin smanjuje na 2-1, ali stvar u 33. minuti rješava Kleinheisler i to je na kraju ostao konačni rezultat.
U sličnom stilu svoju utakmicu riješio je i Dinamo. Modri nakon velikog slavlja u Londonu, bez većih problema svladali su Slaven Belupo s 3-0. Utakmica je riješena u prvih pola sata. Za Dinamo je u 13. minuti mrežu gostiju načeo Komnen Andrić, na 2-0 povisio je Mislav Oršić u 19. minuti, a pet minuta poslije Oršić drugim golom postavio je konačni rezultat utakmice.