Srijeda, 20 ožujka, 2024

Neka pati koga smeta, Hrvatska je peta!

Za Hrvatsku je Europsko prvenstvo završeno, prvenstvo koje smo igrali u svojoj domovini završili smo na petom mjestu

U gotovo praznoj zagrebačkoj areni odigrala se gotovo pa revijalna utakmica između Hrvatske i Češke, Hrvatska je naravno imala ulogu velikog favorita i nije si mogla priuštiti novi rezultatski debakl.
Od početka utakmice vidjeli smo dominaciju Červarovih uzdanica, prvi gol na utakmici zabili su Česi, ali to im je bilo i ostalo jedino vodstvo na utakmici. Hrvatska je već nakon prvog poluvremena imala osjetnih 6 golova razlike, a letjeli smo na krilima Horvata i Štrleka, Zlaja je nakon prvog poluvremena bio već na 5 golova, dok je Štrlek imao jedan manje.
U nastavku utakmice Hrvatska je nepotrebno zakomplicirala stvari, ali ipak na kraju zasluženo utakmicu privela u svoju korist rezultatom 28:27. U ovoj utakmici sa Česima posebno se istaknuo Zlatko Horvat koji je utakmicu završio sa čak 10 pogodaka. To je bilo to od Hrvatske, pobjeda za oproštaj od Europskog prvenstva… Od 18:00h se igra prva polufinalna utakmica između Francuske i Španjolske, dok je susret Danske i Švedske na rasporedu od 20:30h.