Petak, 26 srpnja, 2024

Vatreni love pobjedu na kultnom stadionu

Vatreni danas od 16h love povijesnu pobjedu protiv Brazila na kultnom Anfieldu.Još sitno odbrojavamo do početka Svjetskog Prvenstva u Rusiji koje starta 14. lipnja, a Hrvatska će u Rusiji prvi put na teren 16. lipnja kada igramo protiv Nigerije, ali prije toga treba odigrati neke pripremne utakmice. Danas igramo sa Brazilom, veliki izazov i priprema za utakmicu sa Argentinom. Utakmica se igra u Liverpoolu.

Bit će to odlična priprema i za Brazil s obzirom da su oni u skupini sa Srbijom, pa su tražili reprezentaciju sličnog mentaliteta. Očekuje se da obe reprezentacije uđu maksimalno jako u utakmicu sa ozbiljnim pristupom. Iako će Brazil krenuti bez Neymara koji još nije dovoljno spreman, mogao bi ući pred kraj utakmice, isto tako Hrvatska će početi bez Mandžukića koji je osjetio neka zatezanja, pa će eventualno ući u drugom poluvremenu.
Hrvatska bi trebala startati u sastavu: Subašić – Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Strinić – Badelj, Rakitić, Modrić – Perišić, Kramarić, Rebić
Brazilovih prvih jedanaest će vjerojatno ovako izgledati: Alisson – Danilo, Silva, Miranda, Marcelo – Casemiro, Fernandinho, Paulinho – Willian, Jesus, Coutinho
Uzbudljivih 90. minuta pred nama, ovaj put nadamo se da u glavnoj ulozi neće biti sudac kao zadnji put kada smo se susreli prije četiri godine. Ako se netko ne sjeća, na otvaranju Svjetskog Prvenstva u Brazilu domaćin nas je svladao sa 3-1. Ovaj put idemo po osvetu, nije rezultatski važna utakmica, ali bilo bi lijepo pobijediti velikana svjetskog nogometa. NAPRIJED HRVATSKA!!!