Četvrtak, 25 srpnja, 2024

Ćorić i Čilić u 4. kolu Australian Opena

Ćorić i Čilić plasirali se u četvrto kolo Australian Opena!…Dva hrvatska najbolja tenisača uspjela su se plasirati u četvrto kolo prvog velikog grand slam turnira u 2019. godine. Odličan start sezone za Marina Čilića i Bornu Ćorića. Posebno za mladog Bornu kojem je ovo tek drugi put da je stigao do četvrtog kola, jedino mu je još to uspjelo prošle godine na zadnjeg grand slamu sezone – US Openu. Marin Čilić je prošle sezone ovdje igrao finale i svakako da mu je u cilju stići što dalje i obraniti što više bodova.

Marin Čilić je u trećem kolu teškom mukom svladao iskusnog Verdasca. Španjolac je igrao zaista na rubu svojih mogućnosti, prva dva seta odigrao je nenormalno dobro i poveo sa 2-0, ali Marin je pokazao nevjerojatnu snagu karaktera i uspio preokrenuti meč, spasio je čak i dvije meč lopte u četvrtom setu, velika pobjeda za Marina od 3-2 u setovima. Sljedeći protivnik je novi Španjolac – Roberto Bautista Agut, čovjek koji je trenutno u najboljoj formi, odigrao već 8 mečeva u 2019. godini i dobio sve, ali to mu može biti i uteg jer mora već polako i umor osjećati. Igrali su dosad pet puta, Marin je dosta bolji, ima 4 pobjede u 5 mečeva. Može ovo Marin riješiti.

Borna Ćorić je u trećem kolu išao na srpskog tenisača Filipa Krajinovića. Iako je loše započeo meč, izgubivši prvi set, ipak je dosta lakše i sa manje stresa došao do pobjede nego Čilić. Dakle nakon izgubljenog prvog seta, Borna je zaigrao puno bolje i bez ikakvih problema dobio sljedeća tri seta i sada čeka boljeg iz meča Pouille – Popyrin, to će vjerojatno biti Francuz Pouille. Borna će u svakom slučaju biti favorit protiv koga god igrao od ove dvojice. Idemo dečki do kraja!