Četvrtak, 25 srpnja, 2024

Petra Martić igra tenis karijere, na pragu ulaska u TOP 20

Petra Martić u finalu WTA turnira u Zhengzhouu..Fenomenalna hrvatska tenisačica Petra Martić u 2019. godini igra tenis karijere. Još jedan sjajan nastup gledamo ovaj tjedan na WTA turniru u Zhengzhouu.

Odlična Petra Martić došla je do finala uglednog turnira, a tamo je čeka trenutno druga igračica svijeta – Karolina Pliškova.

Martić je finale osigurala uvjerljivom pobjedom u polufinalu. Za nešto više od sat vremena je potpuno deklasirala francusku predstavnicu Kristinu Mladenović.U prvom setu Petra je potpuno izdominirala, Kristina Mladenović jednostavno nije imala nikakvo rješenje za fenomenalnu igru naše tenisačice. Martić je prvi set riješila u samo 22 minute. Prvi set Petra je dobila rezultatom 6-0. Apsolutno sve u prvom setu bilo je na strani naše tenisačice.
U drugom setu Mladenović je pružila malo veći otpor. Držala se Kristina na početku drugog seta i osvojila svoja prva 3 servis gema, ali pri rezultatu 4-3 za našu tenisačicu, Petra pravi break u drugom setu i odlazi na 5-3, nakon čega je na svom servisu lagano potvrdila uvjerljivu pobjedu.
Ovo je bio peti međusobni susret Martić i Francuskinje i četvrta pobjeda hrvatske tenisačice. Mladenović je jako kvalitetna tenisačica, ali Petri očito leži njena igra.
Petra je ovom pobjedom došla na 2383 poena na WTA ljestvici, a eventualnom pobjedom u finalu došla bi na 2548 poena što bi joj donijelo fantastično 18. mjesto što bi bio reking karijere za našu tenisačicu. Sretno Petra!!!