Srijeda, 24 srpnja, 2024

Dan za derbije: Dinamo svladao Rijeku, Osijek i Hajduk remizirali

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.29.3″][et_pb_row _builder_version=”3.29.3″][et_pb_column _builder_version=”3.29.3″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.29.3″ hover_enabled=”0″]

HNL: Dinamo potopio Rijeku s 4-0, Osijek i Hajduk bez pogodaka u Gradskom Vrtu

Subota je bila dan za derbije u prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Dinamo je na svom Maksimiru s visokih 4-0 svladao Rijeku. Modri su poveli već u 24. sekundi utakmice, jedan je to od najbržih golova u povijesti, a uvjerljivo najbrži u ovoj sezoni. Ademi je bio taj koji je savladao Pandura na samom startu utakmice.

U prvom poluvremenu nakon gola Ademija, vidjeli smo jedan pogodak koji je zasluženo na kraju poništen zbog zaleđa i još nekoliko poluprilika za Dinamo, Rijeka nije ozbiljnije prijetila u prvom poluvremenu. U drugom dijelu, Rijeka je zaigrala bolje, ali nisu uspjeli stvoriti ništa konkretno. Činilo se da nećemo vidjeti više ništa važno, onda pravi show od 80. do 93. minute. Dinamo je zabio još tri pogotka, za koje je najzaslužniji odlični Petković. Iako nijedan nije sam zabio, za dva je asistirao, a za treći upisao popularnu “predasistenciju”.

Gol u 81. minuti postigao je Kadzior, u 85. minuti prelijep lob Oršića, a pobjedu potvrdio Gojak u 93. minuti.

Osijek i Hajduk bez pobjednika

Utakmica između Osijeka i Hajduka nije obilovala pogotcima kao što je to slučaj bio u derbiju Rijeke i Dinama. Gledali smo utakmicu bez golova na Gradskom Vrtu.

Utakmica je to u kojoj su Splićani bili značajno bliže pobjedi. Jairo je u 17. minuti promašio veliki zicer, izašao je sam na Ivicu Ivušića i s nekih desetak metara uspio je prebaciti cijeli gol. U prvom poluvremenu osim tog zicera vidjeli smo neke poluprilike s obe strane, ali ništa ozbiljno.

U drugom poluvremenu vidjeli smo puno želje i truda, ali ništa konkretno do 69. minute kada je stativu pogodio Caktaš. Osijek je najbolju priliku imao u 75. minuti preko Kreihneslera koji je istrčao dobru kontru i dosta dobro tukao, ali njegov pokušaj je obranio Posavec.

Podjela bodova, ne mogu time biti zadovoljni ni jedni ni drugi.

Lokomotiva ozbiljno napada vrh tablice

Situaciju u drugom dijelu sezone dobro koristi Lokomotiva. Odličnim predstavama stigli su do četvrtog mjesta. Nakon pobjede nad Interom iz Zaprešića stigli su do 40 bodova, to je samo 5 bodova manje od drugoplasiranog Hajduka. Ovom pobjedom prestigli su Osijek koji je sad peti s 39 bodova. Treća Rijeka ima 41 bod.

U ovom kolu još su igrali Gorica i Istra. Lagana pobjeda Goričana koji imaju novog trenera, dobar početak za Litvanca u HNL-u. S 3-0 su svladali Istrijane. Utakmicu bez pogodaka su odigrali Varaždin i Slaven Belupo.

U sljedećem kolu gledat ćemo derbi između Hajduka i Dinama.