Srijeda, 20 ožujka, 2024

Dinamo svladao Hajduk u najvećem hrvatskom derbiju

Dinamo slavio protiv Hajduka na svom Maksimiru

Dinamo i Hajduk odigrali su odličnu utakmicu na Maksimiru. Na kraju su slavili Modri s 3-1. Prvo poluvrijeme je bilo fantastično, pogotovo prvih 20ak minuta kada smo vidjeli čak 3 pogodka i nekoliko vrlo izglednih situacija pred oba gola.
Hajduk je poveo već u šestoj minuti pogodkom Vuškovića nakon ubačaja iz kornera, a minutu prije veliku šansu promašio je Caktaš.
Nije se dugo čekao odgovor Dinama. Modri su zaredali nekoliko šansi, zabili gol koji je poništen zbog malog zaleđa. Onda je krenuo show Mislava Oršića. S dva eurogola u dvije minute donio je veliki preokret za Modre. Prvi gol zabio je u 16. minuti, a drugi gol u 18. minuti.
Do kraja poluvremena vidjeli smo još par odličnih akcija, ali mreže su mirovale. U drugom poluvremenu velika bitka na sredini terena, Hajdukov napadač Nayir je promašio veliki zicer za izjednačenje u 50. minuti i tako je neizvjesno bilo sve do 83. minute kada je sve dileme riješio Majer nakon dobre akcije Oršića i Gvardiola.
Zaslužena pobjeda Modrih koji su pokazali da su u ovom trenutku ipak kvalitetnija momčad od Hajduka.