Srijeda, 20 ožujka, 2024

Dinamov napad na polufinale EL bez napadača

Okršaj Dinamo-Villarreal za polufinale Europa Lige

DINAMO u četvrtak od 21 sat na svom Maksimiru protiv Villarreala igra prvu četvrtfinalnu utakmicu Europa lige.
Dinamo će na svom terenu probati izboriti što bolji rezultat, ali će to kako stvari trenutno stoje morati učiniti bez svoja dva prva napadača. Trener Damir Krznar je na današnjoj pressici potvrdio da Mario Gavranović zbog ozljede mišića ne konkurira za ovu utakmicu, dok s druge strane Bruno Petković bi se eventualno mogao naći na klupi. Bruno je zbog ozljede ramena propustio i reprezentativne zadatke i nije spreman za start od prve minute. Trener Dinama izjavio je da se nada da bi Petko mogao pripomoći u zadnjih 15-20 minuta, ali da još ni u to nije siguran.
Dinamo u kadru ima samo 2 napadača i očito će netko drugi morati pokriti tu poziciju. U hrvatskim medijima se provlače dvije opcije. Jedna od opcija je da u vrhu napada zaigra Dinamov joker Atiemwen, a druga opcija da napadača zaigra Mislav Oršić, a krilne pozicije pokriju Ivanušec i Kastrati.
Dobra vijest je da se oporavio Joško Gvardiol koji bi trebao zauzeti svoju poziciju na lijevom beku. S druge strane Villarreal nema nekih velikih problema s ozljedama, osim Iborre koji ionako vjerojatno ne bi bio u prvih 11.
Trener Dinama je kao najveće opasnosti istakao Morena koji igra fantastičnu sezonu u vrhu napada, kao i važnost zaustavljanja Pareja koji je glavni razigravač i mozak ekipe.
Veliki izazov za Modre, utakmica u kojoj se ispisuje povijest. Ulog je velik, ali Dinamo nema što izgubiti. Došli su jako daleko, vidjet ćemo jesu li spremni za još jedan ogroman korak naprijed. Sretno dečki, vjerujemo da možete!!