Utorak, 18 lipnja, 2024

Dinamo, Osijek, Hajduk i Rijeka saznali potencijalne protivnike u trećem pretkolu eurokvalifikacija

Danas se održava ždrijeb trećeg pretkola Lige Prvaka i Konferencijske Lige, naši klubovi saznali potencijalne protivnike
UEFA je odredila podskupine, tako da pobjednik iz duela Dinamo-Omonia može igrati protiv pobjednika sljedećih parova: Mura – Ludogorec, Legia – Flora ili Lincoln – CFR Cluj. Prva utakmica 3. pretkola Lige prvaka igra se već 3. ili 4. kolovoza. Dinamo u utorak igra s Omonijom na svom Maksimiru, važna utakmica u kojoj Modri mogu napraviti veliki korak prema trećem pretkolu.
Osim Dinama, potencijalne protivnike saznala su i naša tri predstavnika u novom takmičenju, Konferencijskoj Ligi. Dinamo i Rijeka su u boljim pozicijama jer u ovom dijelu ždrijeba su nositelji, pa time mogu dobiti i nešto lakše protivnike, dok bi Osijek i Hajduk mogle dočekati nagazne mine, ali prema ovim podskupinama manje više svi protivnici izgledaju prolazno.
Dinamu bi sigurno najpoželjniji protivnik bio opet Cluj s kojim se obračunao i prošle sezone. Za Rijeku najbolji izbor se čini pobjednik duela Hibernian-Santa Coloma. U Hajduku vjerujemo priželjkuju boljeg iz dvoboja Suduva-Rakow, dok bi za Osijek idealan protivnik bila CSKA Sofia.
Naravno prvo treba odraditi drugo pretkolo, ali vjerujemo da naši klubovi mogu daleko dogurati ove sezone. Sretno svima!!

Nositelji

Gżira United (MLT) / Rijeka (CRO)
Paços de Ferreira (POR)
Gent (BEL) / Vålerenga (NOR)
Drita (KOS) / Feyenoord (NED)

Nenositelji

RFS (LVA) / Puskás Akadémia (HUN)
FC Luzern (SUI)
Larne (NIR) / AGF Aarhus (DEN)
Hibernian (SCO) / Santa Coloma (AND)

Nositelji

Apollon Limassol (CYP) / Žilina (SVK)
Sūduva (LTU) / Raków Czestochowa (POL)
Hammarby (SWE) / Maribor (SVN)
Copenhagen (DEN) / Torpedo-Belaz Zhodino (BLR)

Nenositelji

Čukarički (SRB) / Sumgait (AZE)
Lokomotiv Plovdiv (BUL) / Slovácko (CZE)
Rubin (RUS)
Hajduk Split (CRO) / Tobol Kostanay (KAZ)
Nositelji
Sutjeska (MNE) / Maccabi Tel-Aviv (ISR)
CSKA-Sofia (BUL) / Liepāja (LVA)
Qarabağ (AZE) / Ashdod (ISR)
LASK (AUT)

Nenositelji

Limassol (CYP) / Vllaznia (ALB)
Panevezys (LTU) / Vojvodina (SRB)
Pogoń Szczecin (POL) / Osijek (CRO)
Spartak Trnava (SVK) / Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (ROU)

Najnovije vijesti

Povezani članci

Postanite naš partner

Naša platforma pruža priliku vama i vašem poduzeću da se reklamirate i pružite našim korisnicima put prema vašim aktualnim događanjima, proizvodima i uslugama..