Ponedjeljak, 14 listopada, 2024

Hajduk i Gorica prvi polufinalisti hrvatskog kupa

Hajduk i Gorica izborili plasman u polufinale kupa

Nogometaši Hajduka i Gorice prvi su polufinalisti Hrvatskog kupa, dok će preostala dva učesnika biti poznata već sutra nakon što svoje susrete odigraju Osijek – Slaven Belupo, te Dinamo – Rijeka.
Hajduk je plasman u polufinale izborio nakon što je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu sa nevjerojatnih 6-3 u ludoj utakmici, dok je Gorica pobijedila Istru 1961 sa 4-2 nakon jedanaesteraca, susret je u regularnom dijelu završio 2-2.
Hajduk i Lokomotiva su odigrali fenomenalnu utakmicu sa čak devet golova pri čemu je sedam postignutu u drugom dijelu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1-1, a u drugom poluvremenu kiša golova. Utakmica u kojoj smo vidjeli čak 8 različitih strijelaca, Elez je pogodio svoju mrežu, a Atanasov jedini zabio 2 puta.
Lokomotiva – Hajduk 3-6 (Pivarić 45+3-11m, Dabro 59, Elez 90+4-ag / Krovinović 7, Atanasov 51, 66, Ljubičić 53, Livaja 57, Sahiti 90)
Odlična utakmica i u Velikoj Gorici. Istra je bila nadomak polufinala, ali fenomenalni Kristijan Lovrić je u praktički zadnjoj sekundi spasio Goricu izjednačujućim golom u 96. minuti, tako da se otišlo sve do jedanaesteraca gdje je domaća ekipa došla do pobjede. Odličan u redovima Istre je još jednom bio mladi Beljo koji je zabio 2 gola, dok je za Goricu prvi gol zabio Dieye. Junak jedanaesteraca bio je vratar Gorice, Dominik Kotarski skinuo je udarce Iličića i Pedra.
Gorica – Istra 1961 4-2 11m, 2-2 (Dieye 45+2, Lovrić 90+6 / Beljo 10, 83)