Subota, 27 srpnja, 2024

Rijeka i Osijek pridružili se Gorici i Hajduku u polufinalu kupa

Rijeka srušila Dinamo u Maksimiru, Osijek nakon penala prošao Slaven Belupo

Poznata su i preostala dva učesnika polufinala hrvatskog nogometnog kupa. Dinamo i Slaven Belupo ispali su iz borbe za popularno Rabuzinovo sunce, dalje idu Rijeka i Osijek, pridružili su se tako Gorici i Hajduku koji su dan ranije izborili nastup u polufinalu.
Rijeka je slavila s 3-1 u Zagrebu. Ove sezone gledamo prave golijade u utakmicama Dinama i Rijeke, naročito raspoloženi su Riječani koji su u svakoj utakmici zabili po tri komada. Danas su odlično iskontrirali Modre, s 2-0 su otišli na predah. Prvi gol zabio je Obregon u 27. minuti, a samo 3 minute poslije na 2-0 povisio je najbolji igrač Rijeke, Josip Drmić.
Dinamo je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, uspjeli su Modri zabiti u 73. minuti preko Tolića, imali su još nekoliko zicera koje je obranio večeras fantastični Labrović. U zadnjoj minuti i Zagorac je otišao u napad, a to je iskoristio Robert Murić koji je na prazan gol u 97. minuti potvrdio veliku pobjedu Rijeke.
Osijek i Slaven Belupo odigrali su utakmicu bez pogodaka, ali ne može se reći da nije bilo zanimljivo. Obje momčadi su u regularnom dijelu utakmice promašile po jedan jedanaesterac, kod Slavena je bio neprecizan Krstanović, dok je kod Osijeka penal promašio Bočkaj. Oba tima su do kraja utakmica ostala s po jednim igračem manje, crvene kartone zaradili su Žaper i Kvržić.
Osijek je prošao dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, pobjednika je odlučila šesta serija, Osijekov junak je napadač Daku, dok je nesretni Zirdum promašio penal odluke.