Četvrtak, 25 srpnja, 2024

HNL fenomeni: Šibenik 10 remija u 14 utakmica, Slaven četvrti s gol razlikom -10

Iza nas je još jedno zanimljivo kolo 1. HNL. Za početak kola imali smo poslasticu, derbi Hajduka i Dinama koji je na kraju završio podjelom bodova u Splitu. Livaja je doveo domaćine u prednost u prvom poluvremenu u kojem je Hajduk bio bolja momčad, dok se u drugom poluvremenu okrenula situacija i Dinamo je preuzeo dominaciju koju je pogotkom okrunio Petković, na kraju svakome po bod.

Iznenađenje kola je velika pobjeda Varaždina nad Osijekom. S visokih 4-1 slavili su Varaždinci, a nije se tako činilo na startu utakmice. Osijek je stigao do ranog vodstva pogotkom Kleinheislera, ali to nije pokolebalo Varaždince koji su samo ubacili u brzinu više i golovima Posavca, Elezija, Teklića i Domjanića stigli do još jedne velike pobjede.

Važnu pobjedu ostvario je i Slaven Belupo. U Koprivnici je pala Rijeka, Slaven su do pobjede nosili Hoxha i Krstanović, dok je počasni gol za Riječane zabio Vukčić. U utakmici dvije najlošije plasirane momčadi, Lokomotive i Gorice do pobjede je stigla Lokomotiva. Rezultat je bio 2-1, golove su postizali Kulenović i Goričan za domaćina, dok je za Goricu zabio Fruk.

Utakmicu bez pogodaka odigrali su Istra i Šibenik. Svakom timu ide po bod, a nevjerojatna statistika Šibenika koji je u samo 14 utakmica došao do 10 remija ove sezone, izgubili su samo 2 puta, dok su do pobjede stigli tek jednom. Definitivno kraljevi remija, a veliki raritet je i da trenutno četvrtoplasirani Slaven Belupo koji je dosad osvojio 23 boda ima negativnu gol razliku. Imaju samo 5 poraza ove sezone, ali gol-razlika im je 13:23. Ne gube često, ali kad izgube to budu baš uvjerljivi porazi.