Subota, 27 srpnja, 2024

U borbi za Rabuzinovo sunce ostali Dinamo, Hajduk, Šibenik i Slaven Belupo

U ova dva dana odigrane su sve četvrtfinalne utakmice hrvatskog kupa. Plasman u polufinale izborile su trenutno dvije vodeće momčadi 1. HNL: Dinamo i Hajduk, a u ždrijebu će se još naći i Šibenik i Slaven Belupo, pa će jedan od ta četiri kluba uzeti Rabuzinovo sunce.

Ovog utorka utakmicu su odigrali Rudeš i Slaven Belupo, Rudeš je pružio odličan otpor i držao se sve do 88. minute kada je nesretan autogol zabio Luka Pavković. Rudešani su u stanu šoka pohitali naprijed, ali samo dvije minute poslije utakmicu je riješio Filip Hlevnjak pogotkom u 90. minuti, na kraju ispada da je Slaven stigao do rutinske pobjede.

U srijedu su se igrale preostale četvrtfinalne utakmice. Od 12:30 su snage ukrstili još jedan drugoligaš BSK Bijelo Brdo i Šibenik i još jedna pobjeda momčadi iz prve lige. Isti rezultat, ali i lakše izborena pobjeda. Šibenik su do plasmana u polufinale poveli Josip Knežević i Haruki Arai. Knežević je već u 20. minuti donio prednost Šibenčanima, prednost su mirno držali do 87. minute kada je pobjedu potvrdio Japanac Arai.

Od 15:00 snage su na Maksimiru odmjerili Dinamo i Lokomotiva. Jedina utakmica koja nije završila u 90. minuta, a tu je čak pobjedi bliže bila Lokomotiva koja je odigrala odličnu utakmicu, ali pokleknuli su u produžecima. Prvi pogodak na utakmici zabio je Goričan u 37. minuti, a Lokomotiva je imala odličnu priliku za 2-0 u 51. minuti, ali Aliyu je učinio neviđenu glupost. Stojković je šutirao i činilo se da lopta ide u gol, ali Aliyu je imao želju upisati u strijelce i pohitao je s metra ubaciti loptu u nebranjenu mrežu, ali bio je u zaleđu i tako svojoj momčadi uzeo siguran gol. Dinamo je ubrzo nakon toga izjednačio pogotkom Špikića samo pet minuta poslije. Do kraja utakmice se rezutlat nije mijenjao, da bi već u prvoj minuti produžetka Drmić zabio za vodstvo Dinama, a pobjedu je u 117. minuti potvrdio Ljubičić.

Zadnja utakmica na rasporedu bila je ona u Gradskom vrtu između Osijeka i Hajduka. U jednoj jako dobroj utakmici do pobjede je stigao Hajduk. Oporavili su se Splićani nakon debakla u Zagrebu, a svoj prvi gol u dresu Hajduka zabio je šesnaestogodišnji Vušković, u strijelce se upisao već u 20. minuti. Nakon jednog prekida, ubacio je Krovinović, a Vušković je ostao sam i glavom je lobovao nemoćnog Malenicu. U svom drugom službenom nastupu postao je najmlađi strijelac u povijesti Hajduka. Hajduk je nakon toga imao dominaciju, promašio nekoliko prilika, a drugi pogodak zabili su u 77. minuti, kada Krovinović zabija nakon asistencije Livaje. Osijek se vratio u utakmicu u 83. minuti pogotkom Filipa Živkovića i do kraja na sve načine pokušavao doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli. Nevjerojatan podatak je da i Živković ima 16 godina kao i Vušković.

Polufinalni parovi odredit će se ždrijebom, a finale Kupa igrat će se u Rijeci, odnosno na Rujevici.