Utorak, 1 listopada, 2024

Wales je kaznio i mali znak opuštanja, protiv Turske pobjeda je imperativ

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prvu kvalifikacijsku utakmicu za Europsko prvenstvo protiv Walesa na Poljudu. Utakmica je završila rezultatom 1-1. Hrvatska je imala u rukama pobjedu protiv Walesa, ali gosti su u posljednjim trenucima stigli do vrijednog remija, kaznili su malo opuštanje pred kraj utakmice i izvukli vrijedan i neočekivan bod za sebe.

Utakmicu je pratilo 33.000 navijača koji su stvorili jako dobru atmosferu, mora se priznati da su jako glasni bili i Velšani, ali prva utakmica nakon Svjetskog prvenstva neće nam ostati u najljepšem pamćenju, Vatreni su nas ipak navikli na više od ovog što su pokazali sinoć.

Hrvatska je krenula ofenzivno i već u 28. minuti povela jako lijepim golom Andreja Kramarića. Nakon toga Hrvatska je imala nekoliko prilika za povećanje vodstva, ali nije uspjela realizirati svoje prilike u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu se činilo da ćemo iskontrolirati utakmicu do kraja, ali jedan trenutak nepažnje u 93. minuti i ujedno prvi udarac Walesa u okvir gola završio je iza leđa Dominika Livakovića, strijelac je bio Broadhead.

Nakon tog gola Velšana jednostavno više nije bilo dovoljno vremena za išta napraviti. Kako to obično u nogometu bude, kada ne iskoristite svoje izgledne prilike, kazna dođe kad je najmanje očekivate. Ali nema vremena za žalopojke, sljedeća utakmica je već u utorak, nemamo pravo na novi kiks. Igra se u Bursi i ovo je trenutak kada treba pokazati da smo najkvalitetnija reprezentacija u ovoj kvalifikacijskoj skupini.