Subota, 27 srpnja, 2024

Kakva senzacija, Šibenik izbacio Dinamo i postao prvi finalist kupa

ŠIBENIK je prvi finalist SuperSport Hrvatskog kupa. Na svom stadionu, na Šubićevcu, Šibenik je preokretom došao do finala hrvatskog kupa. Svladali su Dinamo rezultatom 2:1. Nevjerojatno zvuči da je Dinamo poveo već u prvoj minuti, strijelac je bio Josip Drmić, nakon sjajne akcije koju je pokrenuo Ljubičić, pa Drmiću nije bilo teško zabiti na prazna vrata. Dinamo je imao još nekoliko prilika riješiti utakmicu u prvom poluvremenu, ali nisu uspjevali zabiti neke jako dobre prilike. Domaća momčad se nije predavala, a ključne poteze vukao je domaći stručnjak Čanadi. U 65. minuti je izvršio četiri izmjene, uveo je Čopa, Radonjića, Poza i Hiroša. Bacio je sve u napad i to mu se isplatilo, za razliku od Ante Čačića kojem je ovo vjerojatno zadnja utakmica na klupi Dinama.

Ključni igrači za Šibenik ušli su s klupe u drugom poluvremenu, Iker Pozo zabio je gol na asistenciju Dejana Radonjića već u 72. minuti utakmice, a završni udarac Dinamu u 93. minuti zadao je Duje Čop nakon fenomenalnog ubačaja Zorana Kvržića, Duje je inače napadač Dinama na posudbi u Šibeniku. Čačić je napravio katastrofalan potez, izveo Drmića pri vodstvu 1-0 i ubacio Špikića u igru, a pri tome nije imao nijednog više napadača na klupi, pa zvuči gotovo smiješno da ga je iz kupa izbacio upravo njegov igrač kojeg je mogao imati u svom sastavu.

Šibenik se po drugi put u povijesti plasirao u finale kupa i svoj prvi trofej u ovom natjecanju pokušat će osvojiti protiv boljeg iz duela Hajduka i Slaven Belupa koji se igra sljedeći tjedan. Kakav dan za Šibenčane, Funcuti su proslavili svoj 40. rođendan na ovoj utakmici, Šibenik zasluženo u finalu.