Četvrtak, 25 srpnja, 2024

HNL raspleti: Osijek sve bliže Europi, Šibenik na korak do ispadanja, ako Gorica treba jedan bod iz dvije utakmice

Sve smo bliže raspletu ovogodišnje sezone HNL-a. Saznali smo da će novi prvoligaš postati Rudeš koji je suvereno osvojio titulu u drugom razredu, ali još uvijek nije poznato tko će ispasti, iako je Šibenik došao na rub provalije. Današnjim porazom protiv Osijeka jako su ugrozili svoj opstanak. Šibenik ima još jednu utakmicu do kraja, dok Gorica ima još dvije za odigrati, a ukupno im treba jedan bod, jer u slučaju istog broja bodova, ispada Šibenik zbog boljeg međusobnog omjera koji ima Gorica.

Osijek je ovom pobjedom nad Šibenikom značajno poboljšao svoje šanse za izboriti europske kvalifikacije. Osijek je u 35. kolu HNL-a pobijedio Šibenik u gostima 4:1. Osijek je poveo autogolom Mine u 3. minuti, a Mierez je u 62. povisio na 2:0. Domaćini su se vratili golom Hiroša iz penala u 72. minuti, ali samo četiri minute kasnije Mierez je drugim golom riješio utakmicu, a Nejašmić u 81. dotukao domaćine.

Danas su još igrali Hajduk i Slaven Belupo. To nije bila značajna utakmica rezultatski, pa je strateg Hajduka odmarao igrače za utakmicu sa Šibenikom u finalu kupa koja će se igrati sljedećeg tjedna. Hajduk je stigao do pobjede pogotkom Jana Mlakara koji je u ovoj utakmici imao čast ponijeti kapetansku traku, s obzirom da je Marko Livaja krenuo s klupe. Loša vijest za Hajduk su povrede dva stopera u ovoj utakmici, ozlijedili su se Awaziem i Borevković, pitanje je hoće li biti spremni za finale kupa.

U ovom kolu još će snage odmjeriti Varaždin-Gorica, Rijeka-Dinamo i Lokomotiva-Istra. Utakmice rezultatski nisu važne za Dinamo i Lokomotivu, dok se Varaždin, Istra i Rijeka tuku za mjesto u europskim kvalifikacijama, dok Gorica svim silama želi izboriti opstanak u ligi.