Srijeda, 27 ožujka, 2024

Budimir je drugi najbolji strijelac La Lige, jedan gol manje od Bellinghama

Ante Budimir se uspinje sve više prema vrhu ljestvice strijelaca La Lige. Hrvatski napadač je postao sinonim za konstantnost i učinkovitost, dok se njegova neumorna borba na terenu i nepogrešiv osjećaj za gol neumoljivo ističu. Sada, dok se Europsko Prvenstvo bliži sve više i više, Budimirove nišanske sprave su sve preciznije.

Ante je danas zabio i protiv Real Madrida našeg Luke Modrića, utakmica je to u kojoj je Osasuna upisala poraz, ali još jedna odlična utakmica za našeg asa. Budimir je do pogotka stigao već u sedmoj minuti utakmice i tako barem nakratko izjednačio rezultat, Vinicius je zabio za vodstvo Reala već u četvrtoj minuti. Ipak inferiornija Osasuna nije imala puno šansi protiv budućeg prvaka, konačni rezultat je bio 4-2 u korist Real Madrida. Naš kapetan, Luka Modrić utakmicu je započeo na klupi i ušao tek zadnjih 20ak minuta, dok je Ante na terenu bio do 70. minute.

Budimiru je ovo bio petnaesti gol u ovoj sezoni u La Ligi, više ima samo fenomenalni Jude Bellingham. Nova superzvijezda Real Madrida nije igrala u ovoj utakmici jer odrađuje suspenziju, ali bit će to ozbiljna trka do kraja. Bellingham je na 16 golova, po 15 imaju naš Budimir i Mayoral, dok su na 14 golova Morata i Dovbyk. Do kraja je još sedam kola, Ante je u odličnoj formi i uz malo sreće mogao bi na kraju sezone biti okrunjen za najboljeg strijelca španjolskog prvenstva. Držimo ti fige Ante. Sretno!