Ćorić i Čilić lagano rješili Chardya, odnosno Tsongu

Kako smo očekivali i priželjkivali naši tenisači su došli do velikih pobjeda u Lilleu. U finalu Davis Cupa nakon prvog dana imamo vodstvo 2-0 i priliku da već sutra riješimo sve nakon meča parova i podignemo toliko željenu titulu nakon 13 godina. Ćorić je danas prvi izašao na teren i bez izgubljenog seta svladao nemoćnog Jeremya Chardya, odmah poslije njega isto to je uradio i Marin Čilić, a žrtva je bio Jo-Wilfried Tsonga.

Borna Ćorić je od početka pokazao tko je gazda na terenu, na samom početku meča uspostavio je žestoku dominaciju, imao u jednom trenutku 4-0 u gemovima i 15 zaredom osvojenih poena. Tako je riješio prvi set u nešto malo više od pola sata, dobio je 6-2. U drugom setu ravnopravnija borba, obojica su imali svoje šanse, Ćorić ih je imao više, ali tek je iskoristio break priliku pri rezultatu 5-5, tako drugi set priveo sa 7-5. I u odlučujućem setu bio mu je dovoljan još jedan break, tako je svladao Chardya ukupnim rezultatom 6-2 7-5 6-4.

Marin Čilić slavio gotovo identičnim rezultatom kao i Borna. On je Tsongi dopustio samo jedan gem više, bilo je to u prvom setu koji je završio 6-3. A druga dva su završila istim rezultatom kao Bornin drugi i treći set, tako je Marin u drugom slavio na 7-5, break je kao i Borna dočekao pri rezultatu 5-5. U trećem setu uzeo je break već nakon 2-2 i do kraja je samo mirno priveo meč. Dakle Marin je slavio sa 6-3 7-5 6-4.

Vrlo uvjerljive pobjede, Francuzi nisu imali nikakve šanse. Sutra su na redu parovi. Na teren će Mate Pavić i Ivan Dodig, a njihovi protivnici su vrlo poznata i opasna kombinacija Mahut/Heber, dva prekaljena igrača koji i inače igraju zajedno, tako da će to biti težak zadatak, ali svi znamo da je Ivan Dodig vrlo iskusan i dugo prisutan na dubl nivou kao vrlo kvalitetan igrač, a o Mati se sve zna on je broj jedan što se tiče dublova, tako da vjerujemo da već sutra možemo riješiti pitanje pobjednika. IDEMO PO SALATARUUUU!!!