Petak, 19 travnja, 2024

Dinamo ide prema novoj tituli

Dinamo sa 2-1 savladao Hajduk na prepunom Poljudu.Na Poljudu pred prekrasnim nogometnim ambijentom pratili smo utakmicu koju smo jako dugo iščekivali. Sve je bilo na visokom nivou, od navijanja, igre, pa čak i sudačka ekipa. Na kraju zasluženu pobjedu iz Splita nosi Dinamo koji je tako stigao samo na koračić do nove titule u HNL-u.

U utakmicu je puno bolje ušao Dinamo, imali su inicijativu u prvim minutama, već u sedmoj minuti veliki zicer je promašio Mario Gavranović, tri minute kasnije veliku šansu imao je i Izet Hajrović, a prvi pogodak je stigao u 14. minuti, nakon dobro izvedenog kornera Ante Ćorića, Benković je proslijedio loptu do Doumbije koji pogađa gredu sa tri metra udaljenosti, ali lopta se odbija na glavu Gavranovića koji je ovaj put bio nepogrešiv.
Nakon primljenog gola Hajduk je preuzeo inicijativu, krenuli su puno hrabrije prema naprijed. Isplatilo im se to već u 25. minuti kada je Mijo Caktaš izveo slobodnjak sa nekih 20-ak metara. Zaista fantastičan gol Mije Caktaša, milimetarski precizno, šut uz stativu, vrlo snažan, Livaković jednostavo nije imao šanse. Do kraja prvog poluvremena Gyursco je imao par dobrih pokuašaja, ali to nije rezultiralo pogodkom. Na odmor se otišlo sa 1-1.
Drugo poluvrijeme je bolje započeo Hajduk, fenomenalni Livaković skinuo je zicera Futacsu u 49. minuti, a u 59. minuti vidjeli smo novi gol Marija Gavranovića, opet je iz kornera ubacio Ćorić, a ogromnu pogrešku napravio je Said koji je promašio loptu i tako omogućio lagan pogodak švicarskom reprezentativcu. Do kraja utakmice Hajduk je pritisikao, Gyursco je pogodio jednom gredu, ostalo je Livaković poskidao. Odlična utakmica sa obe strane, suđenje vrlo dobro, Dinamo je još jednom pokazao da je trenutno najbolji u Hrvatskoj i zasluženo ide prema tituli. A mi se veselimo novom srazu ova dva tima u finalu Hrvatskog kupa.