Home Sport Dinamo potvrdio titulu pobjedom u derbiju, Caktaš najbolji strijelac lige

Dinamo potvrdio titulu pobjedom u derbiju, Caktaš najbolji strijelac lige

0

Dinamo proslavio titulu pobjedom nad najvećim rivalom. Caktaš prvi topnik lige!.Gotova je HNL sezona, Dinamo je prvak i to se već zna odavno. Da su najbolji u državi Modri su potvrdili novom pobjedom nad svojim najvećim rivalom. Dinamo je na svom Maksimiru pred 15ak tisuća ljudi svladao Hajduk s 3-1 i tako pred svojim navijačima proslavio jubilarnu 20. titulu u HNL-u, ukupno 30. naslov prvaka računajući i bivše države. Zbog toga će Modri od sljedeće sezone imati tri zvjezdice iznad grba na novom dresu.

Osijek treći, Hajduk četvrti. Caktaš prvi strijelac lige!

Saznali smo i preostale dvije stvari koje su bile nepoznate. Osijek je na kraju osvojio treće mjesto i krenut će od drugog pretkola Europske Lige, dok su Splićani četvrti i krenut će već od prvog pretkola kvalifikacija za Europsku Ligu. Počasnim pogotkom kojeg je zabio Mijo Caktaš u 68. minuti utakmice postao je najbolji strijelac lige.

Gledali smo odličnu utakmicu. jedan od boljih derbija u zadnje vrijeme. Igralo se atraktivno, napadački s obe strane od prve minute. Dinamo se bolje snašao u prvom poluvremenu, edini pogodak u prvom dijelu zabio je Izet Hajrović u 20. minuti utakmice. Odlični su bili vratari oba tima u prvom dijelu i jedino je to razlog zašto nismo vidjeli više golova. U drugom poluvremenu vidjeli smo tri komada. U 49. minuti Gavranović je zabio svoj prvi gol, a samo 7 minuta kasnije i drugi gol na utakmici. Modri su vodili s 3-0, a za sva tri gola asistirao je večeras fenomenalni kapetan Dinama – Arijan Ademi. Kako smo već spomenuli jedini gol za Hajduk zabio je Caktaš u 68. minuti i to je na kraju i konačan rezultat utakmice.

Osijek je iskoristio kiks Hajduka i prestigao ih na ljestvici. Iako imaju isti broj bodova, na kraju je presudio bolji međusobni omjer. Osijek je na svom terenu svladao Zaprešić s 3-1. Gorica iako je pobijedila Lokomotivu s 3-2 u gostima, nije joj bilo dovoljno za Europu, oni su čekali kiks Osijeka, ali ga nisu dočekali. Sve je riješeno, prva četiri za Europu su: Dinamo, Rijeka, Osijek, Hajduk. Ispao je Rudeš, Varaždin ulazi u prvu ligu. Samo još trebamo saznati koji će deseti klub biti u ligi sljedeće sezone: Istra 1961 ili Šibenik. Čestitke Dinamu na pobjedi i zasluženoj tituli!!!