Juniori Dinama igrat će osminu finala Lige Prvaka!

Još jedan veliki uspjeh za Dinamovu nogometnu akademiju. Dinamovi mladići uspjeli su se kvalificirati u osminu finala Lige Prvaka. Velika pobjeda za Dinamo, nakon dramatične utakmice protiv Lokomotiva iz Moskve. Modri su na svom pomoćnom stadionu “Hitrec-Kacian” pred otprilike tisuću gledatelja svladali ruske vršnjake. Modri su slavili nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, završilo je ukupno 6-5(1-1) za Dinamo.

Dinamo je bio bolja momčad, moglo se sve i prije riješiti, naši dečki su poveli već u 13. minuti, pogodak je zabio napadač Leon Šipoš. Imali su u prvom poluvremenu još dva zicera, u drugom poluvremenu Dinamov golman Horkaš obranio je penal koji je šutirao Titkov u 71. minuti i kad je izgledalo da će Dinamo stići do pobjede, primili su gol u 93. minuti.

Utakmica se riješila preko jedanaesteraca, junak je bio Dinko Horkaš koji je upisao još jednu obranu, skinuo jedan penal u raspucavanju, jedan u regularnom dijelu i donio Dinamu sljedeću fazu natjecanja, svi Dinamovi izvođači bili su precizni s bijele točke.

Dinamo sad čeka nogometne velikane, mogući suparnici su: Ajax, Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona, Hoffenheim, Liverpool, Manchester United i Porto. Ždrijeb osmine finala održat će se u petak, a tko god od ovih suparnika naleti na Dinamo sigurno mu neće biti lako, iako su u pitanju europski velikani. Sretno dečki, idemo što daljee!!