Home Sport Hrvatska rapsodija i na terenu i tribinama

Hrvatska rapsodija i na terenu i tribinama

0

Hrvatska potpuno nadigrala Slovačku u Trnavi..Kakva predstava Hrvatske u Slovačkoj, hrvatska rapsodija na travnjaku, a bome i na tribinama. Cijelu utakmicu orila se pjesma hrvatskih navijača koji su došli u velikom broju u Slovačku, a hrvatski reprezentativci su odigrali maestralno. Slovaci mogu biti sretni što su primili samo 3 komada.

Hrvatska je od prve minute počela fantastično. Od prve minute visoki presing na polovici Slovačke, uraganske akcije svake 2-3 minute. Čak 15 šuteva uputila je Hrvatska, dva puta se tresla Dubravkina greda, nevjerojatan zicer je promašio Vida, a Dubravka skinuo zicera Petkoviću, gol je došao tek u 45. minuti kada je fantastično pogodio Vlašić s ruba kaznenog prostora.
Hrvatska je odlično započela drugo poluvrijeme. Odmah u drugoj minuti nastavka zabio je Ivan Perišić, lopta se odbila od nekog slovačkog braniča i prevarila Dubravku. Hrvatska cijelu utakmicu držala potpunu kontrolu, a treći pogodak došao je u 72. minuti. Zabio ga je večeras fenomenalni Bruno Petković, a šlag na tortu bio je pogodak Dejana Lovrena u 89. minuti koji će mu jako značiti jer u Liverpoolu mu ne cvjetaju ruže.
Hrvatska se ovom pobjedom izjednačila s Mađarskom na prvom mjestu sa 9 osvojenih bodova. Dok su iza nas Slovačka i Wales koji imaju po 6 bodova, dok je Azerbajdžan uvjerljivo posljednji bez bodova.

Petković i Vlašić opasno ugrozili Kramarića i Rakitića

Perfektna noć za Hrvatsku u Slovačku, ali moramo posebno izdvojiti dva imena. Strašne utakmice odigrali su Bruno Petković i Nikola Vlašić. Petković je prema SofaScoreu najbolji igrač večeras, dali su mu čak ocjenu 9.0. U nekoliko navrata izdriblao je cijelu obranu Slovačke, večeras će ga sanjati jedan od ponajboljih stopera svijeta – Milan Škriniar. SofaScore mu je dala 9.0, mi mu za ovo večeras dajemo desetku.
Velike pohvale i za Nikolu Vlašića. Donio je fantastičnu energiju u vezni red i to je stvarno izgledalo fantastično, u kombinaciji s Brozovićem i Modrićem vezni red Slovačke kao da nije postojao na terenu, a uz to je zabio i prvi pogodak na utakmici.
Kramarić i Rakitić su prije par mjeseci bili sigurni u prvih 11, a kad se vrate u kadar reprezentacije morat će se dobro pomučiti da se vrate u prvih 11.