Rukometaši Hrvatske i Srbije odmjerit će snage u Zadru

Nakon što su prije tri dana odigrali susret u Beogradu bez pobjednika, već se ponovo sastaju Hrvatska i Srbija. Igra se u Zadru od 20:30h u dvorani Krešimira Ćosića, popularnom zadarskom Višnjiku, sve ulaznice su rasprodane i tako će Kauboje bodriti 7000 ljudi. Radi se o utakmici 4. kola kvalifikacija za Euro 2020.

Hrvatska u susret ulazi kao veliki favorit, ali opreza nikad dosta. Veliki favoriti smo bili i u Beogradu, pa smo zamalo poraženi od vrlo motivirane i borbene Srbije. Naime, Srbi su imali dosta prilika za pobjedu, u zadnjim minutama Hrvatska je konstantno lovila vodstvo Srbije. Na kraju smo golom Duvnjaka nekih pola minuta prije kraja došli do 25-25 i Srbi su imali napad za pobjedu, ali nisu ga iskoristili i to je rezultiralo podjelom bodova. Rezultat kojim mnogo zadovoljniji mogu biti naši susjedi.

Hrvatska je loše odigrala susret, sve govori kad nam je najbolji pojedinac bio golman Šego. Ali i dalje smo prvi u skupini i ne bi trebalo biti problema da sačuvamo to prvo mjesto. Hrvatska nakon 3 kola na svom kontu ima 5 bodova, Švicarci su na 4 boda, Srbi na 2, te Belgija ima 1 bod. Direktan plasman ostvaruju prve dvije momadi i četiri najbolje trećeplasirane. S velikom podrškom s tribina i realno dosta kvalitetnijim igračima Hrvatska ne bi smjela imati problema danas. Očekuje se jednosmjerna utakmica i uvjerljiva pobjeda Hrvatske. Sretno Kauboji!!