Strašan uspjeh Nike Kovača, treći trofej s Bayernom, a cijele sezone ga pokušavaju srušiti

Bivši izbornik Hrvatske i nekadašnji reprezentativni kapetan, sada trener Bayerna došao do svog četvrtog trofeja u relativno kratkoj trenerskoj karijeri. Treći mu je to trofej na klupi Bayerna, sve to u jednoj sezoni, samo u Ligi Prvaka nije uspio doći do borbe za trofej. U finalnoj utakmici njemačkog kupa, Bayern je svladao Leipzig. Bayern je slavio s 3-0, a pogotke su postigli Kingsley Coman i Robert Lewandowski koji je zabio dva komada.

Odlična utakmica s obe strane. Vidjeli smo jednu jako atraktivnu utakmicu s velikim brojem lijepih poteza i neke odlične obrane vratara s obe strane, inače bi vidjeli i još veći broj pogodaka. Leipzig nijednu svoju priliku nije iskoristio, dok je njihov vratar tri puta morao vaditi loptu iz mreže. Prvi gol na utakmici zabio je Lewandowski u 29. minuti, nakon ubačaja Alabe fantastična reakcija glavom jednog od najboljih napadača na svijetu, iz vrlo teške situacije ukrotio je loptu koja mu je išla malo iza leđa i uhvatio na krivoj nozi golmana Leipziga.

Nakon toga Leipzig je stisnuo, nekoliko sjajnih obrana upisao je Manuel Neur, a onda je u 78. minuti stigao novi gol Bayerna, odlično se snašao Coman i neobranjivo pogodio gornji desni kut. Pobjedu je u 85. minuti potvrdio Lewandowski, Leipzig je bacio sve prema naprijed, Bayern je udario kontru, Lewa je išao sam na golmana i lagano ga prebacio za svoj 40. gol u ovoj sezoni.

Zadnje utakmice za Bayern su odigrali legendarni Ribery i Robben, opraštaju se sa stilom od svog voljenog kluba. Velik uspjeh za Bayern, a posebno Niku Kovača. Hrvatski trener je osporavan tijekom cijele sezone, stalno se pričalo o mogućim nasljednicima. Rušili su ga i mediji, igrači, pa i pojedini ljudi iz uprave Bayerna, ali ostao je čvrsto na zemlji. Pošteno odradio svoj posao i ove sezone donio tri trofeja Bayernu. Čim je došao osvojio je Superkup, a sada su stigli titula u Bundesligi i Kupu.