Bayern kojeg vodi Niko Kovač izjednačio se bodovno s Borussiom Dortmund

Spektakularna pobjeda momčadi Nike Kovača u Mönchengladbachu. Bayern je jedva dočekao kiks Dortmunda i izjednačio se bodovno s najvećim rivalom. I dalje je Borussia prva jer ima nešto bolju gol-razliku, ali definitivno da je Niko Kovač odradio fantastičan posao nakon teškog početka na klupi. Pohvatao je sve konce, postrojio igrače i sada to izgleda mnogo bolje. Bayern je razmontirao Mönchengladbach u gostima s velikih 5-1.

Bayern je došao u vodstvo nakon samo 2 minute igre, pogodak je zabio španjolski veznjak Javi Martinez. Nakon samo 11 minuta, Bayern je imao već 2-0, ovaj put je strijelac bio Muller, Bayern je dominirao cijelim prvim poluvremenom, velike zicere promašivali su Lewandowski i Gnabry, Borussia je to kaznila, u 37. minuti zabio je Stindl. S 2-1 otišlo se na poluvrijeme, iako je Bayern mogao imati znatno veću prednost.

Nije Bayern obeshrabrio pogodak koji je zabila Borussija. Odmah na početku drugog poluvremena zabio je najbolji napadač Bayerna – Robert Lewandowski. Nakon dosta promašaja u prvom poluvremenu, konačno je zabio Poljak na asistenciju Alcantare. Pogodak u 75. minuti zabio je i mladi Francuz Serge Gnabry, a pobjedu je potvrdio Robert Lewandowski s bijele točke u 91. minuti.

Niko Kovač je zamalo dobio otkaz nakon desetak utakmica na startu sezone, Bayern je igrao loše, dosta igrača ga je bojkotiralo, prizivali su njegov otkaz. Čelnici Bayerna u zadnjem trenutku odlučili su ostati uz Niku, prebacili su krivnju na igrače, objasnili im da igraju za jedan od najvećih klubova u Europi i da se neće tolerirati bojkotovanje trenera.

Nakon reakcije čelnika Bayerna i promjene pristupa Nike Kovača u odnosu s igračima, Bayern u potpuno ravnopravnoj borbi za titulu prvaka Njemačke, a aktivni su i u njemačkom kupu, te Ligi Prvaka gdje ih sljedeći tjedan očekuje važna utakmica s Liverpoolom. Na kraju mogla bi to biti odlična sezona za Niku i novi trofeji, dosad ima osvojen Kup s Frakfurtom i Superkup s Bayernom.