Maestralni Dinamo razmontirao nemoćnu Viktoriju

Hrvati Stutgart

21.02.2019

Maksimir slavi, moćni Dinamo u osmini finala EL!

Kakva predstava hrvatskog prvaka u uzvratnoj utakmici šesnaestine finale Europske Lige. Modri stroj je potpuno razmontirao nemoćne Čehe. Još jedna vrhunska europska partija u ovoj sezoni, Dinamo ove sezone zaista izgleda fantastično u Europi ove sezone. Doživjeli smo velike uspjehe reprezentacije, drugi smo na svijetu, a sada konačno imamo klub koji nas veličanstveno predstavlja i u klupskim takmičenjima. Dinamo je nadoknadio 2-1 rezultat iz Plzena, 3-0 je završilo u Maksimiru, a mogli su Česi proći i gore.

Pogotke za Dinamo zabili su Mislav Oršić, Emir Dilaver i Bruno Petković, njihova imena zlatnim slovima bit će upisana u povijest Dinama. Srušen je 49godišnji mit o Dinamovom europskom proljeću, konačno smo ga dočekali, bez presinga je Dinamo odigrao i preskočio prvu prepreku, sada čeka protivnika u osmini finala.

Dinamo je poveo već u 13. minuti, kakva akcija, nešto spektakularno zaista, Bruno Petković odradio je ogroman dio posla, strmovito je krenuo u kontru, lažnjakom izbacio dvojicu igrača i onda petom šalje loptu prema Daniju Olmu koji u stilu Luke Modrića samo je propušta kroz noge, da bi na nju naletio Mislav Oršić i zabio je u devedesetku. Akcija iz nogometnih udžbenika. Za 2-0 zabio je Emir Dilaver, nije mu teško bilo pogoditi glavom nakon fantastičnog ubačaja Izeta Hajrovića.

Na poluvrijeme se otišlo sa 2-0, Modri su odlično ušli i u drugi dio susreta, dobre prilike su promašivali Šunjić i Hajrović, ali na kraju još jedna lijepa akcija, fantastična kontra u 73. minuti, a strijelac je bio Petković, ovaj put su on i Oršić zamijenili uloge, tako je Oršić asistirao njemu za ovaj pogodak. Bruno Petković je otkriće sezone, momak koji igra nevjerojatno dobro u Dinamu i vrlo brzo bi mogao postati reprezentativac, nedostaje nam igrača na poziciji napadača, a Bruno iz utakmice u utakmicu pokazuje da je klasa.

Velike pohvale za atmosferu na stadionu, Maksimir je doslovno gorio, pjesma se orila tijekom cijele utakmice. Nezaboravna noć u Zagrebu i veliki uspjeh Dinama. Čeka se ždrijeb i sljedeći protivnik, a ovakav Dinamo se ne treba nikog bojati. Naprijed Modriiii!!!

Povratak na domaće travnjake nakon zimske pauze Nakon zimske pauze na terene se vraćaju i domaći nogometaši. Drugi dio sezone starta u petak utakmicom Istre i Gorice, odmah jedna zanimljiva utakmica između dvije ekipe koje ove sezone igraju oku ugodan nogomet. Ta...

Čilić podsjetio na najbolje dane karijere, pao je 5. igrač svijeta

MARIN ČILIĆ je u 3. kolu Australian Opena u fantastičnome meču pobijedio Andreja Rubljeva Marin je slavio u odličnom meču protiv Rusa s rezultatom 3-1 u setovima, ukupni skor bio je 7:5, 7:6, 3:6, 6:3 u korist našeg tenisača i tako je došao do jedne od najvećih...