Modrić asistent u gradskom derbiju, Brekalo također odličan

Nogometaši Real Madrida ostvarili su iznimno važnu pobjedu u španjolskoj La Ligi. Kraljevi su svladali najvećeg gradskog rivala i to na njegovom stadionu. Jedan od zaslužnijih za pobjedu je i hrvatski kapetan Luka Modrić koji se definitivno vratio u staru formu koja ga je krasilla na Svjetskom Prvenstvu. Luka je asistirao za treći pogodak Reala, asistencija za Garetha Balea. Real je poveo 1-0 nakon lijepog gola škaricama Casemira, brzo je izjednačio Griezmann, a u drugi pogodak Reala postigao je Sergio Ramos s bijele točke. Konačni rezultat dakle postavila je kombinacija Modrić-Bale. 3-1 za Real Madrid.

Nakon dužeg vremenskog perioda, u prvih 11 Wolfsburga našao se Josip Brekalo. Odigrao je jednu zaista odličnu utakmicu, veliki broj prodora po lijevoj strani i lijepa asistencija za vodstvo 1-0 Wolfsburga, bila je to jedna luda utakmica koja je na kraju završila 3-3. U Bundesligi su također nastupili i hrvatski napadači Ante Rebić i Andrej Kramarić. Ovaj put bez uspjeha, u fenomenalnoj utakmici Dortmunda i Hoffenheima koja je završila 3-3, Krama nije imao prevelik utjecaj, te je zamijenjen na poluvremenu. Dortmund je vodio čak 3-0, na kraju se morao zadovoljiti sa bodom. Rebićev Frankfurt odigrao je slabu utakmicu, utakmica bez većih uzbuđenja, remizirali su s Leipzigom bez – golova, Ante je igrao do 77. minute.