Subota, 20 travnja, 2024

Navijačko ludilo u Madridu, Lovren i njegov Liverpool napadaju Ligu Prvaka

Veliko englesko finale: Liverpool vs. Tottenham!..Nogometna prvenstvana sezona je završila, poznati su prvaci zemalja diljem Europe. Za kraj nam je ostala najvažnija utakmica, finale Lige Prvaka. Večeras ćemo saznati koji će tim postati prvak Europe. U finalu nakon dugo vremena gledat ćemo dva engleska tima, dva giganta iz Premier Lige. Dvoboj dva odlična tima iz Premier Lige: Liverpool i Tottenham.

Premeir Ligu je osvojio Manchester City, Europsku ligu osvojio je Chelsea, a finalist je bio Arsenal. Ligu Prvaka osvojit će Tottenham ili Liverpool, zaista fenomenalna sezona za engleske timove, ali svijet pamti samo pobjednike. Manchester City i Chelsea su uzeli dva važna trofeja, a tko će uzeti najvažniji saznat ćemo uskoro. Dvoboj je na rasporedu od 21h, igra se na novoizgrađenom stadionu Atletico Madrida.

Liverpool je i prošle godine bio u finalu, tada su poraženi od Real Madrida. Godinu dana poslije, na istom su mjestu, a ovaj put imaju dosta neiskusnijeg protivnika. Tottenham nikad nije osvajao Ligu Prvaka, dok je to Liverpoolu pošlo za rukom čak 5 puta, zadnji put u onom čuvenom dvoboju protiv Milana 2005. godine. Na klupama ova dva kluba sjede trenerski genijalci. Liverpool vodio fenomenalni Jurgen Klopp koji je od Liverpoola napravio pravu mašinu, a ništa lošiji posao nije odradio ni Argentinac Mauricio Pochettino koji ima priliku ispisati povijest Spursa.

Oba trenera su imala dosta vremena do najsitnijih detalja anlizirati suparnika. Jedina nepoznanica je Harry Kane, kapetan Tottenhama koji se oporavio nakon ozljede, ali nije sigurno hoće li početi u prvih jedanaest ili će priliku čekati na klupi. Vjerojatnija je druga opcija, pa se očekuje da oba trenera na teren pošalju sljedeće postave:

TOTTENHAM (4-2-3-1): Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Winks, Sissoko – Lucas Moura, Eriksen, Alli – Son

LIVERPOOL (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Henderson, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané

Naš Dejan Lovren vjerojatno neće startati od prve minute. U odnosu na njega trenutno je u prednosti Matip, a Van Dijk je naravno neupitan u prvih 11. Liverpool dakle lovi svoju šestu titulu, Tottenham ima priliku za prvu. Sigurno nas očekuje jedna prava nogometna poslastica i što reći nego neka bolji pobijedi.