Srijeda, 20 ožujka, 2024

Ništa od polufinala, Njemačka prejaka za Hrvatsku!

Drugi poraz u nizu za Hrvatsku!..Hrvatski rukometaši nakon šokantnog poraza jučer od Brazila, odigrali su strašno neizvjesnu utakmicu sa Nijemcima, bilo je napeto do zadnjih sekundi, ali Nijemci su imali malo više koncentracije. Poraženi smo od domaćina ovog turnira, jake Njemačke. Momčad koja još uvijek nema poraz na ovom turniru, samo jedan remi sa Francuzima, jednostavno nismo imali dovoljno ni snage na kraju, imamo tih kroničnih problema sa šuterima, tu nema praktički nitko osim Stepančića, a nedostajao je i jedan od najboljih igrača Europe – Luka Cindrić.

Dobro smo se držali prvo poluvrijeme, završilo je neriješeno 11-11. Igrali smo dosta dobro u obrani, prema naprijed ne baš tako dobro, ali spašavalo nas je to što su Nijemci pravili grube prekršaja, pa su u prvom poluvremenu imali čak 5 isključenja, a i naš golman Šego je skinuo par zicera. U nastavku u sličnom ritmu, ganjali smo se gol za gol sa Nijemcima, u drugom poluvremenu povukao nas je fantastični Manuel Štrlek, odličan je bio i Karačić, kao i Šipić, ali nije bilo dovoljno.

Velika šteta zbog poraza od Brazila, Njemačka nije pokazala da je kvalitetnija, dali su dečki na terenu sve od sebe, granitna obrana i maestralni Šego nisu bili dovoljni. Može se pričati i o nekim spornim odlukama sudaca jer su pred kraj očito bili na strani Nijemaca. 22-21 i čeka nas zadnja utakmica sa Francuzima. Nemamo šansi za prolaz. Iznad svih – HRVATSKAAA!!!