Četvrtak, 21 ožujka, 2024

Od tragičara do heroja Bešiktaša (VIDEO)

Domagoj Vida započeo preokret u velikom derbiju.Domagoj Vida u roku od nekoliko dana prešao put od tragičara do junaka. Vida se našao pod teškim kritikama nakon dvoboja Bešiktaša i Bayerna u kojem je bavarski div stigao do pobjede 5-0. Glavni krivac za tako bolan poraz turskog velikana bio je hrvatski reprezentativac koji je dobio crveni karton u ranoj fazi utakmice. Na pretrpljene kritike nije mogao dati bolji odgovor.
U velikom derbiju Istanbula, Domagoj Vida je zabio svoj prvi pogodak za novi klub i tako ih poveo do velikog preokreta. Fenerbahce je poveo već u 8. minuti utakmice preko Fernanda, rezultat se nije mijenjao do kraja prvih 45 minuta. Na samome početku drugog poluvremena, u 49. minuti u šesnaestercu se sjajno snašao Domagoj i zabio odličan pogodak glavom za izjednačenje nakon sjajnog ubačaja Gonula.
Vidim pogodak pokrenuo je cijelu ekipu i tako je Bešiktaš svim silama nastavio napadati i u 77. minuti Quaresma je postigao prekrasan pogodak i tako doveo u ekstazu navijače Bešiktaša. To nije bilo sve od sjajnog Portugalca koji je u 94. minuti zabio još jedan gol i potvrdio veliku pobjedu Bešiktaša.

Ovom pobjedom Bešiktaš se na treće mjestu izjednačio sa Fenerom. Oba tima imaju po 44 boda, dok je trenutno Galatasaray prvi sa 47 bodova, a drugi Basaksehir koji je na 46, ali ima priliku preuzeti prvo mjesto s obzirom da oni jedini nisu odigrali svoju utakmicu 23. kola.