Pao je Liverpool, Dinamovi mladići u četvrtfinalu Lige Prvaka

Nastavljaju se lijepi dani za najbolji hrvatski klub, juniori Dinama ostvarili su plasman u četvrtfinale junirorske Lige Prvaka. Pred lijepo ispunjenim tribinama pomoćnog Dinamovog stadiona Hitrec-Kacijan svladali su vršnjake iz Liverpoola. Dinamo je na papiru bio autsajder, bili su bolji tijekom cijelog meča, a na kraju prošli opet preko jedanaesteraca.

Junak je bio vratar Dinama – Dinko Horkaš. Treći vratar seniorske momčadi i prvi vratar druge momčadi Dinama koja nastupa u 2. HNL pokazuje da je već sada klasa i vjerojatni nasljednik Dominika Livakovića kada ode iz Dinama. Odličnu utakmicu odigrali su mladići Dinama, imali nekoliki prilika u prvom poluvremenu koje nisu realizirali i drugo su započeli puno bolje, promašivali su Ćuže i Franjić, da bi Liverpool iz prvog šuta na gol postigao pogodak i poveo 1-0 u 53. minuti.

Nije to obeshrabrilo Modre, nastavili su s odličnom igrom, izjednačili u 68. minuti, nakon lijepe asistencije Marina pogodio je Šipoš. Dinamo je u 75. minuti imao velikog zicera, na pet metara spetljali su se Šipoš i Baturina, samo su trebali gurnuti loptu u mrežu, ali obojica su nes(p)retno promašili loptu. Išlo se na penale, dva je skinuo Horkaš, jedan golman Liverpoola Atherton.

Dinamo u četvrtfinalu čeka bolji iz susreta Chelsea-Montpellier. Ako dobiju Francuzi, igrat će se u Zagrebu, a u slučaju pobjede engleskog tima igrat će se u Londonu. Sretno Modri!