Petra Martić u finalu WTA turnira u Zhengzhouu

Fenomenalna hrvatska tenisačica Petra Martić u 2019. godini igra tenis karijere. Još jedan sjajan nastup gledamo ovaj tjedan na WTA turniru u Zhengzhouu.

Odlična Petra Martić došla je do finala uglednog turnira, a tamo je čeka trenutno druga igračica svijeta – Karolina Pliškova.

Martić je finale osigurala uvjerljivom pobjedom u polufinalu. Za nešto više od sat vremena je potpuno deklasirala francusku predstavnicu Kristinu Mladenović.

U prvom setu Petra je potpuno izdominirala, Kristina Mladenović jednostavno nije imala nikakvo rješenje za fenomenalnu igru naše tenisačice. Martić je prvi set riješila u samo 22 minute. Prvi set Petra je dobila rezultatom 6-0. Apsolutno sve u prvom setu bilo je na strani naše tenisačice.

U drugom setu Mladenović je pružila malo veći otpor. Držala se Kristina na početku drugog seta i osvojila svoja prva 3 servis gema, ali pri rezultatu 4-3 za našu tenisačicu, Petra pravi break u drugom setu i odlazi na 5-3, nakon čega je na svom servisu lagano potvrdila uvjerljivu pobjedu.

Ovo je bio peti međusobni susret Martić i Francuskinje i četvrta pobjeda hrvatske tenisačice. Mladenović je jako kvalitetna tenisačica, ali Petri očito leži njena igra.

Petra je ovom pobjedom došla na 2383 poena na WTA ljestvici, a eventualnom pobjedom u finalu došla bi na 2548 poena što bi joj donijelo fantastično 18. mjesto što bi bio reking karijere za našu tenisačicu. Sretno Petra!!!