Prekretnica za Dinamo! Jesu li Modri spremni za velike stvari?

Hrvati Stutgart

22.10.2019

Prekretnica za Modre. U Ukrajinu po povijesni rezultat!

Hrvatski prvak u trećem kolu Lige Prvaka gostuje u Ukrajini kod Shakhtara. Modri nakon dva odigrana kola drže drugo mjesto s 3 boda, koliko ima i trećeplasirani Shakhtar.

Slijede dvije utakmice od nevjerojatne važnosti koje bi mogle odlučiti o tome koja će ekipa uz Manchester City proći grupu. Zasad odlične pozicije imaju i Dinamo i Shakhtar.

Prva utakmica igra se u Ukrajini, a druga je u Zagrebu. Dinamo bi dobrim rezultatom u Ukrajini gotovo osigurao treće mjesto i nastavak u Europskoj Ligi, a ostao bi i u igri za drugo mjesto.

Otkad je Bjelica na klupi Dinama, Modri više definitivno nisu kanta za napucavanja u Europi, nego protivnik koji izaziva respekt.

U današnju utakmicu, Shakhtar svakako ulazi u utakmicu kao favorit, ali naravno da jako dobre šanse ima i Dinamo. Shakhtar je ozbiljna i dobra europska momčad, ali nisu na toliko visokoj razini kao prije par godina.

Njihova je prednost što imaju Darija Srnu, koji je sigurno dobro izložio sve prednosti i mane hrvatskog prvaka. Očekuje se jedna odlična utakmica, pravo taktičko nadmudrivanje na terenu jer je utakmica visokog uloga.

Bjelica nema baš idealnu situaciju, dva iznimno važna igrača nisu 100% spremna. Pitanje je hoće li od prve minute startati Ademi i Petković ili će ih koristiti tek u drugom poluvremenu. Očekuje se da bi mogli zaigrati od prve minute i ići do granica boli.

Dinamova prekretnica, utakmica koja će pokazati jesu li Modri spremni za najveću pozornicu i mogu li igrati ozbiljnu ulogu u najprestižnijem europskom takmičenju. Naprijed Dinamo!!!

Osijek opet preuzeo prvo mjesto, barem nakratko Tijekom ovog tjedna vratio nam se hrvatski nogomet na domaće travnjake. Krenulo je utorak sa zaostalim utakmicama zbog raznih razloga odgode. Odmah u startu dva velika iznenađenja. Riječani su s uvjerljivih 2-0 slavili...