Rabuzinovo sunce odnijet će Hajduk ili Rijeka

Hrvati Stutgart

10.03.2022

Finale hrvatskog kupa donijet će nam novi Jadranski derbi

Nogometaši Rijeke izborili su finale hrvatskog kupa, igrat će protiv Hajduka u finalu ovosezonskog izdanja Hrvatskog kupa nakon što su u polufinalu na svojoj Rujevici svladali Osijek sa 3-2 (1-1, 2-2) nakon produžetka.

U prvom poluvremenu Rijeka je povela golom Antona Krešića (20), malo prije odlaska na odmor Mijo Caktaš (42) je poravnao na 1-1, u nastavku je Josip Drmić (76) doveo Rijeku u novo vodstvo, ali je Antonio Mance (90+1) pogodio za 2-2 i odlazak u produžetak. U dodatnih pola sata Rijeci je treće i odlučujuće vodstvo osigurao Mihail Merkulov (118).

Hajduk je svoje mjesto u finalu izborio prošli tjedan. Svladali su Goricu na svom terenu. Oni su u polufinalnoj utakmici na Poljudu su bili bolji od Gorice 2:1 (1:0). Oba gola za Splićane zabio je Dario Melnjak (39. i 64.), dok je poraz gostiju ublažio Anthony Kalik pogotkom s bijele točke u petoj minuti sudačke nadoknade.

Rijeka brani naslov iz prošle sezone. Zadnjih godina oni su najčešći sudionik finala, a Hajduk je zadnji put Rabuzinovo sunce uzeo 2013. godine.

Rijeka i Hajduk su osvojili po šest Kupova Hrvatske pa će pobjednik nadolazećeg finala steći premoć u tom dijelu. Finale je na rasporedu 26. svibnja na Poljudu. Neka bolji pobijedi!!!

Za razliku od prvenstva u Rusiji, Dalić na Svjetsko prvenstvo u Katar može povesti tri igrača više Naš izbornik Zlatko Dalić ima slatke brige jer su mu se u zadnje vrijeme dokazali mlađi igrači, poput Martina Erlića, Josipa Šutala, Josipa Stanišića i Luke Sučića....