Home Sport Rakitić ključni faktor dobre igre Barcelone

Rakitić ključni faktor dobre igre Barcelone

0

Naslovne strane su možda rezervirane za Messija i Suareza, dok Raketa briljira u tišini.Barcelona je sinoć teškom mukom svladala Alaves. Rezultat je bio na kraju 2-1, Barcelona je okrenula vodstvo Alavesa koji je nakon poluvremena imao 1-0. Pogodke su postigli Suarez u 72. minuti i Messi u 84. minuti, dok je za Alaves zabio Guidetti u 23. minuti.
Katalonski mediji ističu novu odličnu partiju Ivana Rakitića. Iz pozadine Raketa kontrolira igru Barcelone. Ističu ga kao konstantnu, jednog od najbitnijih igrača na terenu koji čini razliku. U Barceloni je velika konkurencija, puno je odličnih veznjaka, ali Ivan je još uvijek u planovima trenera ispred Paulinha i Gomesa.
Rakitić je jedno od najboljih pojačanja Barcelone u povijesti. S obzirom da su ga platili Sevilli samo 18 milijuna eura, gledajući u konktekstu današnjih cijena to djeluje kao smiješna cifra. Rakitić je ove sezone odigrao 33 utakmice, postigao 3 gola i podijelio 4 asistencije. Odigrao još mnogo ključnih pasova i zaustavio mnoge opasne napade.