Salatara je naša, Pouille nije imao šanse protiv fenomenalnog Marina Čilića

Nakon 2005. godine s ponosom možemo reći – Salatara je opet naša. Prestižni trofej najstarijeg teniskog takmičenja je ponovo u rukama Hrvata. Posljednji put se igra Davis Cup u ovom formatu, a mi imamo tu čast da smo pobjednici. Propustili smo prvu priliku jučer u parovima, Mate i Ivan jednostavno nisu mogli ništa protiv Mahuta i Herberta, iako su dali svoj maksimum. Ali drugu meč loptu smo iskoristili. Naš najbolji tenisač nije dozvolio iznenađenje, slavio je sa laganih 3-0 i donio veliko veselje svim Hrvatima.

U prvi set ušlo se dosta nervozno, imao je Marin svoje prilike, propustio je dvije break lopte u prvom setu, na kraju je set otišao u tie-break, a tamo je Marin odigrao fenomenalno i sa 7-3 priveo set u svoju korist. U prvom setu Marina zaista servis nije išao, imao je očajan ubačaj prvog servisa, ali je imao sreće pa je na drugom puno bolje rješavao stvari.

U drugom setu to je izgledalo dosta bolje, počeo je Marin bolje servirati. Imao je čak 5 break lopti, od kojih je iskoristio samo jednu, ali to mu je bilo dovoljno. Pri rezultatu 3-2 oduzeo je break suparniku i nije ga ispustio do kraja, ostalo je na kraju 6-3 u drugom setu.

U trećem setu Marin pravi break pri rezultatu 2-2. Do kraja susreta odrađuje sve mirno, odlično je igrao posebno u svojim servis gemovima. U cijelom meču Marin nije dozvolio niti jednu jedinu break priliku protivniku. Mirno, staloženo, u skladu sa njegovim renomeom Marin je priveo meč kraju, još jednom uzeo break suparniku i donio nam veliku radost. Propustili smo priliku prije dvije godine u Zagrebu u meču s Argentinom, ali Lille nam je bio sretan. Treći set je završio sa 6-3 , a Marin tako sa laganih 3-0 slavio. Hrvatska može slaviti, Francuzi su nama uzeli Svjetsko Prvenstvo u nogometu, mi smo njima “Svjetsko Prvenstvo” u tenisu. BRAVO DEČKI!!!