Četvrtak, 21 ožujka, 2024

Skijanje je opet IN, novo postolje za Zubčića

Povratak hrvatskih skijaša u sam vrh

Nakon što su se umirovili Ivica i Anica Kostelić, pa scenu napustili Natko Zrnčić Dim, Ana Jelušić i Nika Fleiss, dugo vremena čekamo neke nove dečke i cure i konačno smo ih dočekali.
Još prošle sezone, Filip Zubčić je navjestio potencijal, nekoliko puta se našao na postolju. A ove godine reda fenomenalne rezultate. Danas je osvojio srebrenu medalju u veleslalomu, a prije samo dva dana na Sljemeu stigao je do najboljeg rezultata u karijeri u slalomu, osvojio je peto mjesto u Zagrebu.
Filipova najbolja disciplina je veleslalom i tu je jedan od kandidata i za mali kristalni globus. Odlični rezultati u zadnje vrijeme donijeli su Zubčiću visoko četvrto mjesto u ukupnom poretku Svjetskog Kupa.
Već sutra skija se novi slalom u Adelbodenu, velika prilika za nove bodove za najboljeg hrvatskog skijaša.

Povijestan rezultat na Sljemenu

Prije dva dana na Sljemenu, Filip je prvi put ušao u TOP 5 u jednoj utrci slaloma, a čak još trojica hrvatskih skijaša su bili među najboljih 30.
Još dvojica našla su mjesto u najboljih 15. Dvanaesto mjesto osvojio je Matej Vidović, 15. je bio Samuel Kolega, dok je do 23. mjesta doskijao Istok Rodeš.
Hrvatsko skijanje se vratilo na velika vrata. Dečki, velike stvari od vas očekujemo u sljedećim utrkama. AJMOOO!!