Četvrtak, 25 srpnja, 2024

MARIN ČILIĆ u finalu Australian Opena

Najbolji hrvatski tenisač plasirao se u finale prvog grand slam turnira sezone..Marin Čilić u polufinalu Australian Opena svladao je Britanca Kyla Edmunda u tri odigrana seta. 50. igrač svijeta jednostavno nije imao šanse protiv fenomenalnog Marina.
Međugorac je uzeo prvi set bez većih problema. Iskoristio je sve šanse koje mu je pružio Edmund i slavio sa 6-2, iako ga servis i nije služio baš, ali imao je više winnera i bio koncentriran u najvažnijim trenutcima. Edmund je na startu definitivno bio pod dojmom svog prvog Grand slam polufinala.
Drugi set je bio dosta teži za Marina. Imao je samo jednu break loptu koju nije iskoristio i sve je otišlo do tie-breaka u kojem je Čilić imao više koncentracije i sa dva mini-breaka riješio situaciju u svoju korist sa 7-4.
U trećem setu Marin je brzo došao do 2 breaka. Lagano čuvao svoj servis i stigao do više nego zaslužene pobjede, rezultat trećeg seta je bio 6-2. Novi povijesni rezultat za hrvatski tenis s kojim je Marin ostvario renking karijere. Bez obzira na rezultat finala od sljedećeg tjedna je treći igrač svijeta. U finalu čeka boljeg iz ogleda Federera i Chunga. Sretno Caree!!