Četvrtak, 21 ožujka, 2024

Vida prvi isključeni Hrvat u nokaut fazi Lige Prvaka

Domagoj Vida u prvoj utakmici za Bešiktaš u Ligi Prvaka pocrvenio.Turci su bijesni na hrvatskog reprezentativca Domagoja Vidu koji je u jako važnoj utakmici protiv Bayerna u Ligi Prvaka već nakon 16. minuta igre, nakon čega je Bayern pregazio turski tim. Završilo je vrlo uvjerljivo, 5-0 za bavarski tim. Turski mediji nisu dobro dočekali loš potez Vide, smatraju da bi bilo bolje da je pustio Roberta Lewandowskog da zabije pogodak nego što je ostavio suigrače na cjedilu 75 minuta.
Tim crvenim kartonom Vida je postao prvi Hrvat u povijesti koji je isključen u nekoj utakmici Lige Prvaka. Bayernu je Vida znatno olakšao posao, do vodstva je Bayern stigao u 43. minuti nakon gola Mullera, prvo poluvrijeme je završilo sa 1-0 za domaćine. U drugom poluvremenu uslijedio je potop, četiri komada u mreži Bešiktaša, prvo je zabio Coman u 53. minuti, nakon čega je uslijedio drugi gol na utakmici Mullera, a zadnja dva gola zabio je sjajni Robert Lewandowski. Pitanje prolaska dakle riješeno već u prvoj utakmici.
U drugoj utakmici Chelsea i Barcelona su odigrali 1-1, za Chelsea je zabio WIllian, prije gola je isti igrač dva puta uzdrmao vratnicu, a gol za Barcelonu je zabio fenomenalni Leo Messi. U Barceloni ćemo saznati tko ide dalje iz tog duela. Večeras se sastaju Shakhtar i Roma, te Sevilla i Manchester United.