Četvrtak, 25 srpnja, 2024

Dr. Ivo u 40. godini do ATP finala

Doktor Ivo Karlović žari i pali u četrdesetoj godini

Fenomenalni hrvatski tenisač, popularni doktor Ivo Karlović ni u četrdesetoj godini ne pomišlja o mirovini. Odradio je sjajan nastup na svom prvom turniru u Novoj Godini i plasirao se u finale ATP turnira koji se igra u Puneu, u Indiji.

Ivo Karlović je postao najstariji igrač u polufinalu nekog ATP polufinala još od J. Connorsa i davne 1993. godine, ali ni tu se nije zaustavio, Ivo juri prema tituli. Postao je najstariji finalist na jednom ATP turniru još od 1977. godine i Kena Rosewalla. U polufinalu je svladao još jednog veterana, bio je bolji od 35-godišnjeg Darcisa sa 2-0 u setovima. Prvi set je Ivo naravno riješio u tie-breaku na njemu svojstven način, a drugi set je pripao iskusnom Belgijancu koji je napravio prvi break u meču i dobio sa 6-4. U trećem setu pri rezultatu 2-1, Ivo je prvi put uzeo servis Darcisu i tu prednost nije iskoristio do samog kraja. Tako je slavio ukupnim rezultatom 7-6, 4-6, 6-3.

Karlović je na putu do finala rušio još Gublisa, Donskoya i Auger-Aliassimea, sve je mečeve dobio bez izgubljenog seta. Nevjerojatan rezultat, Ivo je prije turnira bio 100. igrač svijeta, ako izgubi u finalu Karlović će ostvariti napredak od 31 mjesta i postati 69. na ATP renkingu, a eventualnom pobjedom u finalu došao bi na čak 58. mjesta što je impresivan napredak od 42 mjesta. Idemo DOKTOREEEE!!!