Četvrtak, 25 srpnja, 2024

Fenomenalna Petra Martić u četvrtfinalu Roland Garrosa

Petra Martić igra tenis karijere!..Senzacionalna Petra Martić igra najbolji tenis svoje karijere. Potvrđuje to i ovaj fenomenalan rezultat na turniru iz Grand Slam serije. Petra je ostvarila uspjeh karijere plasiravši se u četvrtfinale kultnog Roland Garrosa. Petra je jedini preostali hrvatski predstavnik u single kategorije, što se tiče i ženske i muške kategorije. Martićka je u 4. kolu izbacila Kanepi rezultatom 2-1 (5-7, 6-2, 6-4).

U zadnje vrijeme Petra igra zaista jako dobro i zaslužila je jedan ovako veliki rezultat. Protiv Kanepi se mučila u prvom setu, na kraju ga i izgubila sa 7-5, ali se probudila u drugom setu. Fantastičan odgovor, tri puta oduzela servis protivnici i uzela set sa 6-2. U trećem setu nije sve krenulo kako treba. Kanepi je odmah na startu povela s 2-0, pa je zatim Petra uzela 3 gema zaredom, da bi još jednom izgubila svoj servis i rezultat je bio 3-3. Prava drama do kraja, mnogo propuštenih break lopti, ali na 4-4 Martić uzima još jedan break, treći u meču i u svom servis gemu potvrđuje veliku pobjedu. Odličan meč, pun preokreta i na kraju zaslužena pobjeda.

Petra je bila postavljena za 31. nositeljicu na pariškoj zemlji. Martić je ogroman dio posla napravila u kolu ranije kad je iz turnira izbacila drugu nositeljicu Karolinu Pliškovu kroz dva odigrana seta. Otvorio joj je to ždrijeb te će imati odlične šanse za prolazak u polufinale. U četvrtfinalu igra s Maketom Vondrousonevom.

U 4. kolu Roland Garrosa ispale je Donna Vekić, bolja od nje je bila Konta s 2-0 u setovima. U trećem kolu ispao je Borna Ćorić od Struffa koji ga je nakon velike drame koja je trajala 4,5 sata dobio s 3-2. Čilić je ispao u drugom kolu od Dimitrova, također nakon 5 setova. Ivo Karlović je kao i Marin ispao u drugom kolu, bolji od njega je bio Thompson s 3-1. Petra jedina u drugom tjednu Roland Garrosa. Želimo joj puno sreće i da ode do kraja. Naprijed Petraaa!!!