Petak, 26 srpnja, 2024

Lovimo jedino zlato koje nam nedostaje

Hrvatska ide po jedino zlato koje nam nedostaje.Čekali smo deset godina na novo veliko finale u rukometu. Izborili smo ga na Europskom Prvenstvu, a protivnik je stari znanac – Španjolska.
Nakon četiri dana opet igramo sa Španjolcima. Utakmica u Beču je završila neriješenim ishodom, a finalna utakmica igra se u Stockholmu, u prelijepoj areni Tele 2.
Španjolci su aktualni europski prvaci, a kao i Hrvatska dosad nemaju niti jedan poraz na ovom prvenstvu. Ipak u polufinalu su se puno manje potrošili nego naši dečki. Španjolska je s 34-32 srušila Sloveniju u 60 minuta, dok smo mi na terenu proveli čak 20 minuta više protiv znatno težeg protivnika.
Lovimo jedino zlato koje nam nedostaje i to je motiv više
Španjolci znaju sve o nama, mi znamo sve o njima. Teško da ćemo jedni druge iznenaditi nekim inovativnim taktičkim rješenjima. U finalima uvijek je najvažnija “glava”, mentalna snaga i maksimalna koncentracija.
Za današnju utakmicu upitan je Luka Cindrić koji nije puno igrao ni protiv Norveške. Svi ostali dečki spremni su za utakmicu i maksimalno nabrijani. Ritam ovog turnira je težak, igrači su potrošeni, ali finale je finale, tu se ide iznad svojih granica i vjerujemo da će nas naši dečki još jednom razveseliti.
Osvajali smo već zlatne medalje na Svjetskim Prvenstvima i Olimpijskim Igrama, došlo je vrijeme i za zlato na Europskom Prvenstvu. NAPRIJED HRVATSKA !!!