Četvrtak, 25 srpnja, 2024

Modri već sutra mogu osigurati plasman u šesnaestinu finala Europa Lige

Odlučujuća utakmica, Dinamo ima priliku izboriti knock-out fazu Europa Lige u direktnom okršaju s Genkom

Dvoboj petog kola Europa lige između hrvatskog prvaka Dinama i belgijskog Genka na rasporedu je ovog četvrtka, 25. studenoga (Arenasport, MAXtv), a utakmica koja se igra na Maksimiru će započeti u 18 sati i 45 minuta. U slučaju pobjede Dinamo će osigurati najmanje drugo mjesto u skupini H i plasman u sljedeću fazu natjecanja u Europskoj ligi.
Drugo mjesto bi Dinamo donijelo šesnaestinu finala, dok prvo mjesto koje će vrlo vjerojatno osvojiti West Ham donosi direktan plasman u osminu finala Europa Lige. Dinamo i Genk dočekuju ovu utakmicu u sličnom raspoloženju, oba tima su u krizi rezultata i ovo im je jako važna utakmica u kojoj mogu osigurati zaokret.
Genk je direktan suparnik Dinamu u borbi za to drugo mjesto. Dinamo je na 6 osvojenih bodova, dok Genk na svom kontu ima 4 boda. U prvoj utakmici koja se igrala u Genku, pobjedu je odnio Dinamo s uvjerljivih 3-0. Dva gola zabio je Bruno Petković, dok je jednom poentirao i Luka Ivanušec.
Dinamo u ovu utakmicu ulazi kao mali favorit, Modri igraju na svom terenu gdje će ne sumnjamo imati glasnu podršku svojih najvjernijih navijača koji su napravili pravi show u utakmici protiv Rapida. Za Dinamo je odlična vijest i oporavak vođe ekipe, kapetana Arijana Ademija koji bi trebao krenuti od prve minute. Sve ostale udarne snage su spremne, utakmica u kojoj Dinamo mora ići po sva tri boda.
Krznar će od prve minute najvjerojatnije poslati sljedeću jedanaestoricu:
Livaković; Franjić, Theophile, Šutalo, Ristovski; Mišić, Gojak, Ademi; Oršić, Ivanušec, Petković
Podsjetimo da i treće mjesto donosi europsko proljeće, naime trećeplasirani klub će nastaviti svoj put u šesnaestini finala Konferencijske Lige, ipak vjerujemo da će Dinamo svoj put nastaviti u Europa Ligi. Sretno Dinamo!!!