Petak, 26 srpnja, 2024

HNL: Utrka se nastavlja, Dinamo predvodi ljestvicu, Osijek na 3 boda manje, Hajduk zaostaje 5 bodova, Rijeka je na -6

Dinamo vodeći, ali i ostali u jako dobroj situaciji i nakon ovog kola

1. HNL nije razočarala nakon 3 odigrana kola u 2022. godini, sve je i dalje otvoreno u utrci za naslov prvaka. Dinamo i Hajduk su stopostotni, dok je Osijek kiksao protiv Slaven Belupa i izgubio 3 boda, a Rijeka je upisala dva poraza protiv direktnih suparnika, pobjeđivali su ih i Dinamo i Rijeka i čini se da će oni prvi ispasti iz utrke jer su u prijelaznom roku ostali bez dosta važnih igača, dok su se ostali pojačali.
23. kolo su otvorili Hrvatski Dragovoljac i Šibenik i dogodilo se senzacionalno iznenađenje. Već otpisani Dragovoljac je u Šibeniku spremio pet komada u domaću mrežu što je treneru Milinu donijelo ekspresan otkaz. U subotu su se dvije utakmice igrale u Zagrebu. U Kranjčevićevoj ulici su remizirali Lokomotiva i Istra, dok je Dinamo na Maksimiru pobijedio Goricu s 2-1, zamalo su Modri ostali bez 2 boda, ali u 89. minuti se ukazao fantastični Mislav Oršić i donio velika tri boda.
U nedjelju su utakmicu odigrali Hajduk i Slaven Belupo. Hajduk je proslavio svoj 111. rođendan, a slavlje su uveličali uvjerljivom pobjedom nad Slaven Belupom, konačni rezultat je bio 3-1. Osijek je na svom stadionu svladao Rijeku. Dominirali su domaćini cijelu utakmicu, Labrović je bio fantastičan, da bi ga u 85. minuti svladao njegov suigrač Čestić i tako donio veliku pobjedu Osijeku.