Petak, 12 travnja, 2024

Vatreni: Prvi okršaj s Dancima nakon Svjetskog Prvenstva u Rusiji

HRVATSKA nogometna reprezentacija danas s početkom u 20:45 igra utakmicu trećeg kola u novoj sezoni Lige nacija. Nakon poraza od Austrije (0:3) i remija s Francuzima (1:1). Naši dečkie će odigrati prvu gostujuću utakmicu u Kopenhagenu protiv uvijek neugodne Danske, koja je u natjecanje krenula fantastično s dvije pobjede, protiv Francuske (2:1) i Austrije (2:1).

Hrvatska se zadnji put susrela s Danskom na Svjetskom Prvenstvu u Rusiji. Naši dečki su na kraju slavili nakon izvođenja jedanaesteraca u osmini finala. Danska se zadnjih godina izdigla na jako visoku razinu, ovo će sigurno biti teška utakmica.

Neizvjesno je koje će igrače Zlatko Dalić poslati u prvih 11 u Kopenhagenu. Neki su poput Kovačića, Brozovića, Brekala, Majera i Juranovića startali u oba dosadašnja susreta i mogli bi dobiti odmor.

Čini se da je u obrani debitant Martin Erlić zadovoljio i mogao bi započeti i ovu utakmicu. Sigurno je da će Livaković biti na golu, u vatru bi od prve minute možda mogli igrači koji nisu dosad dobili puno minuta, kao što su Luka Sučić, Josip Stanišić i Mislav Oršić.

Hrvatska je trenutno posljednja reprezentacija u skupini Lige nacija, nadamo se kako tako neće biti nakon utakmice s Danskom. Prijenos utakmice možete gledati na Novoj TV. Sretno dečki!!!