Subota, 27 srpnja, 2024

Niko Kovač totalno preokrenuo situaciju u Wolfsburgu

Niko Kovač upisao je četvrtu pobjedu u nizu na klupi Wolfsburga u Bundesligi. U utakmici protiv Kramarićevog Hoffenheima stigli su Vukovi do nove velike pobjede. Mnogi su sumnjali u Niku i njegovu momčad na startu prvenstva. Ulazak u prvenstvo bio je katastrofalan i nakon prvih pet kola Wolfsburg je imao tek 2 boda i bio je zakucan za dno tablice.

Preokret je stigao u listopadu, Niko je stigao posložiti sve karike u momčadi, odabrao je idealnu formaciju za momčad i otad kreće veliki uspon. 18.9. su izgubili od Union Berlina 2-0 i tad se dogodio neki klik u momčadi i u sljedećih 10 utakmica nisu upisali više niti jedan jedini poraz, a evo sada su na najbolji mogući način dočekali stanku zbog odigravanja Svjetskog Prvenstva.

Wolfsburg je u gostima kod Hoffenheima upisao pobjedu 2-1. Poveo je Hoffenheim pogotkom Baumgartnera u 42. minuti, ali na odmor se otišlo neriješenim rezultatom, nesretan autogol je zabio Kabak debelo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, da bi u drugom poluvremenu odlučujući gol zabio Baku u 56. minuti. To je bio konačni rezultat, Wolfsburg je mirno priveo utakmicu kraju i ovom pobjedom su došli nadomak borbe za Ligu Prvaka.

Wolfsburg je u ovom trenutku sedma momčad prvenstva s 23 osvojena boda, ali recimo drugoplasirani Leipzig ima tek 5 bodova više. Kovač je tako preporodio Vukove od momčadi koja se bori za opstanak u momčad koja će uložiti maksimalne napore da dohvati nastup u najelitnijem natjecanju.