Subota, 27 srpnja, 2024

FINAALEEEEE: Senzacionalni juniori Hajduka u finalu Lige Prvaka idu na AZ Alkamaar

JUNIORI Hajduka u 18 sati na stadionu Servettea u Ženevi odigrali su polufinalnu utakmicu Lige prvaka mladih protiv talijanskog velikana, Milana. Momčad Marijana Budimira imala golemu podršku svojih navijača koji su napravili odličnu atmosferu, a kao pobjednici ovog polufinalnog susreta u finalu će u ponedjeljak igrati s AZ Alkmaarom koji je u ranijem terminu danas izbacio Sporting nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Poslije 90 minuta bilo je 2:2, a Nizozemci su slavili 4:3 na penale.

Hajduk je zabio gol u 51. minuti kada je Brajković sjajno spasio jednu loptu na aut liniji i ušao u šesnaesterac, Antunović mu je odvukao dva igrača i Brajković na poslijetku krasno pronašao Jeru Vrcića koji je zakucao loptu u gol za 1:0 vodstvo Hajduka. Bio je to prvi udarac u okvir naše momčadi, Milan je dotad imao inicijativu, propustio nekoliko dobrih prilika, oni su svoje promaši, a Hajduk zabio prvu stopostotnu. Nakon gola Milan je krenu u puno ofenzivu, odlično je branio Buljan, koji jednom prilikom čak bio i svladan, ali s gol linije je loptu spasio desni bek Hrgović.

Hajduk je mirno čekao i dočekao svoju priliku u 69. minuti, još jednom u ulozi asistenta našao se Brajković, a svoj gol zabio je prvotimac Rokas Pukštas koji je zahedno s Lukom Vušković prebačen iz seniora u juniore za ovu završnicu Lige Prvaka. Brajković je ubacio iz kornera, a Pukštas sjajno naletio glavom na loptu i zakucao je u gol loše postavljenog Nave. Pritiskao je Milan do kraja, ali nije išlo, posao je dovršio Hrgović golom za 3-0. Više nije bilo povratka za Talijane, smanjili su na 3-1 u 83. minuti, ali do kraja utakmice nisu uspjeli zabiti još 2 pogotka.

Miriše na titulu 🏆, u ponedjeljak padaju i Nizozemci. Sretno Hajduče!!!