Petak, 12 travnja, 2024

HNL: Nakon nepotpunih 16 kola velika gužva na vrhu tablice

Hajduk velikim preokretom protiv Rijeke vratio se u borbu za titulu, Dinamo i Osijek podijelili bodove

Još jedno ekstra zanimljivo kolo je iza nas. Nakon nepotpunih 16 kola možemo zaključiti da gledamo odličan nogomet i veliku borbu za titulu. Velika hrvatska četvorka u napetoj borbi za titulu, tablicu u ovom trenutku predvodi Osijek, ali i ostali su vrlo blizu.
Osijek je izvukao neriješno na Maksimiru i ostao sam na vrhu tablice. Osijek je zabio rani pogodak u Zagrebu i onda sve karte su bacili na obranu, grčevito su se branili i Dinamo je do kraja utakmice stigao do boda, ali do potpunog preokreta nisu mogli.
Puno bolja i zanimljivija utakmica igrala se na Rujevici. Nogometni spektakl s pet golova, Hajduk je poveo pogodkom Livaje, da bi Rijeka preokrenula rezultat na 2-1 golovima Drmića i Murića, ali na njihovu žalost prednost nisu zadržali, pred kraj takmice Hajduk postiže dva gola, Livaja je u 84. minuti zabio za 2-2, da bi pobjedu Hajduku u 98. minuti donio slovenski napadač Jan Mlakar.
Mogli smo vidjeti još nekoliko golova na obje strane, otvorena utakmica od početka do kraja, Hajduk se u konačnici bolje snašao.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Prava poslastica je bila i utakmica u Puli gdje su se sastali Istra i Šibenik. Vidjeli smo čak sedam pogodaka, a moglo ih je biti i više. Pobjedu su odnijeli Šibenčani. Šibenik je poveo u 37. minuti golom Marina Jakoliša, do kraja poluvremena Istra je izjednačila golom Luke Marina. Ivan Delić u drugom poluvremenu zabija dva pogotka, prvi u 61. minuti, a svoj drugi u 72. minuti, ali to nije ni blizu bilo sve. Istra s dva brza pogotka izjednačuje na 3-3, u 82. minuti zabio je Beljo, dok je u 87. minuti pogodio Mišković. Kada se činilo da će oba tima uzeti po bod, ukazao se još jednom Marin Jakoliš i u 97. minuti donio sva tri boda Šibeniku.
Zanimljivo je bilo i u Velikoj Gorici, podjela bodova, konačni rezultat je 2-2. Za Goricu su bili precizni Fruk i Pršir, dok su za Lokose zabijali Aliyu i Pivarić. Spomenimo još da je Hrvatski Dragovoljac upisao još jedan poraz u nizu i uvjerljivo su posljednji na tablici, u ovom kolu s 2-1 svladao ih je Slaven Belupo golovima Boseca i Krstanovića, dok je počasni gol za domaćina zabio Majstorović.