Home Sport Hrvatska s(p)retno do pobjede u generalci

Hrvatska s(p)retno do pobjede u generalci

0

Hrvatska svladala Senegal pred prepunim Gradskim Vrtom.Hrvatska je uspjela svladati Senegal u Gradskom Vrtu u Osijeku uz malu dozu sreće, na kraju su Vatreni stigli do važne pobjede u generalci pred Svjetsko Prvenstvo. Utakmica je završila 2-1 u našu korist, a za Hrvatsku su poentirali Perišić i Kramarić, dok je pogodak za Senegal zabio Sarr.

U prvom poluvremenu Hrvatska je imala posjed lopte, ali to je bilo jako jalovo, nisu uspjeli stvoriti niti jednu kvalitetnu akciju što se vidi i iz podatka da nismo imali niti jedan udarac u okvir vrata. S druge strane Senegalci su nekoliko puta vrlo ozbiljno zaprijetili, ali u par situacija su bili neprecizni, a i Subašić je bio na razini, pa je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka.
U drugom poluvremenu vidjeli smo mnogo sadržajniju utakmicu. Senegalci su opet bolje započeli i mora se priznati zasluženo poveli nakon fantastične akcije, u 49. minuti precizan je bio Sarr, izbjegao vrhunski zaleđe i rutinski poentirao. Nakon toga je tek Hrvatska se probudila i počela igrati nešto bolje, tome su i pridonijeli novi igrači na terenu koji su unijeli živost u igru, pri tome mislim na fantastičnog Andreja Kramarića koji je definitivno prvo ime utakmice.
Hrvatska je prvi pogodak postigla u 63. minuti, šutirao je Peršić, lopta je pogodila jednog Senegalca u živom zidu, promijenila smjer i prevarila vratara Senegala. Poslije toga Kramarić je jednom zatresao gredu, jednom je šutirao fantastično, ali je to nekako iščupao golman Senegala ispod same grede. Treća je bila sreća za Andreja, pogodak u 78. minuti, sjajno iskosa, prvo mu je Koulibaly izblokirao, odmah mu se lopta vraća i instinktivno šutira opet i kroz veliku gužvu lopta pronalazi put do mreže. Do kraja smo vidjeli još par poluprilika sa naše strane, Senegal je zatresao gredu nakon slobodnog udarca i to je bilo to. Hrvatska stigla do pobjede, igra nije bila baš na razini jedne top reprezentacije, više smo očekivali, ali dobro, pobjeda se piše. Idemo sada u Rusiju, ubrzo slijedi prva utakmica sa Nigerijom. Vjerujemo da ćemo tamo biti pravi, baš onda kada bude najpotrebnije. NAPRIJED HRVATSKAAA!!!