Srijeda, 20 ožujka, 2024

Pavić i Mektić su nezaustavljivi u paru, strašna dominacija

Novo finale Mastersa za hrvatski teniski par Pavić-Mektić

Pavić i Mektić otkako igraju zajedno uspostavili su strašnu dominaciju u teniskim parovima. Ovo je već njihovo šesto finale u 2021. godini. Njihovi rezultati u novoj sezonu su impresivni, imaju nevjerojatnih 28 pobjeda i samo 3 poraza.
Danas su u polufinalu svladali par Zeballos/ Granollers sa 3-6, 7-5, 10-4! Bio je ovo jako težak meč, od starta je sve išlo u korist Zeballosa i Granollersa. Pavić i Mektić izgubili su prvi set, protivnička kombinacija je napravila prvi break u drugom setu, ali naši dečki se nisu predavali, dali su svoj maksimum i uspjeli preokrenuti rezultat.
U finalu će igrati protiv pobjednika susreta između kolumbijskog para kojeg čine Juan Sebastian Cabal i Robert Farah i britanskog para Neal Skupski i Daniel Evans.

Pavić broj jedan u parovima, Mektić četvrti

Ove godine su uvjerljivo najbolji par u svijetu tenisa, ali kako tek igraju zajedno od početka godine, još se broje i bodovi koje su prošle godine osvajali s drugim suigračima.
Tako je Mate u ukupnom poretku najbolji svjetski igrač u dublu, dok je Mektić četvrti. Ispred njega su Farah i Cabal. U pitanju su Kolumbijci s kojima bi se mogli susresti u finalu.
Situacija je jasna, vjerujemo da će dogodine oba naša tenisača imati jednak broj bodova i predvoditi ljestvicu kao najbolji par na svijetu. Sretno dečki!